Ekonomia w Krakowie - terminy rekrutacji

Ekonomia w Krakowie - terminy rekrutacji

Ekonomia w Krakowie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 03.06.2024
do 11.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 03.06.2024
do 14.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 03.06.2024
do 06.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 03.06.2024
do 15.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 04.06.2024
do 09.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 04.06.2024
do 17.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji:do 12.09.2024
Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 04.06.2024
do 09.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 04.06.2024
do 17.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 15.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:do 25.09.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:od 03.06.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 03.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Z harmonogramem rekrutacji na studia wyższe powinna zapoznać się każda osoba, która w planach ma wzięcie udziału w kwalifikacjach na studia na kierunku ekonomia. Znajdują się w nim wszystkie najważniejsze terminy związane z rozpoczęciem rejestracji, zakończeniem rekrutacji oraz składaniem niezbędnych dokumentów do dziekanatu. Uczelnie w Krakowie ten harmonogram ustalają indywidualnie. Informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Trzon tego harmonogramu podobny jest jednak na każdej uczelni.

Przyszli studenci na internetowych platformach rekrutacyjnych mogą już rejestrować się na przełomie kwietnia i maja. Weź pod uwagę, że liczy się jednak wyłącznie liczba punktów uzyskanych podczas egzaminów maturalnych. Pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół w połowie lipca. To także czas składania dokumentów, a osoby, które dostały się na studia ekonomiczne w pierwszym terminie mogą spokojnie oczekiwać na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Uczelnie w Krakowie otwierają także dodatkowe terminy rekrutacji w sierpniu oraz we wrześniu. Obowiązują one na tych kierunkach, na których nie zostały wypełnione limity miejsc w pierwszym terminie. Tak dzieje się również w przypadku studiów ekonomicznych, więc nawet jeżeli na wymarzony kierunek nie dostałeś się w pierwszym terminie, nie musisz porzucać swoich planów.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli dostałeś się na studia ekonomiczne w Krakowie, pamiętaj że do dziekanatu musisz dostarczyć zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, że ten etap rekrutacji jest obligatoryjny dla wszystkich przyjętych kandydatów. Jeżeli dokumenty nie zostaną dostarczone przez ciebie terminowo, zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Każda uczelnia indywidualnie ustala, co konkretnie powinno znaleźć się w takim zestawie dokumentów, ich trzon jest jednak bardzo podobny. Pośród dostarczanych przez ciebie dokumentów powinny się zatem obowiązkowo znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Pamiętaj, żeby szczegółowych informacji szukać na stronach internetowych konkretnych ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne wahają się od 85 do nawet 150 zł. Możesz je uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Wybierz opcję, która będzie dla ciebie najbardziej dogodna. Opłatą rekrutacyjną może być objęty jeden kierunek lub ich pula. Szczegółowe wytyczne na ich temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Ważne jest jedynie to, by przelew został wykonany odpowiednio wcześnie, liczy się bowiem czas jego księgowania. Nie zapomnij również o dostarczeniu potwierdzenia przelewu do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia ekonomiczne w Krakowie mają charakter interdyscyplinarny. Oznacza to, że obejmują różnorodne zagadnienia, więc od kandydatów wymaga się, by podczas rekrutacji zaprezentowali rozbudowaną wiedzę z zakresu nauk społeczno-humanistyczno-ekonomicznych. Podczas przygotowań do egzaminów maturalnych możesz zatem wybierać spośród przedmiotów takich jak: matematyka, WOS, geografia, historia, dowolnie wybrany język obcy nowożytny.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Uczelnie w Krakowie indywidualnie ustalają swoje przeliczniki punktów kwalifikacyjnych. To, czy kandydat dostanie się na studia, zależy nie tylko od wyników maturalnych. Liczy się, czy zdawane przez niego przedmioty znajdują się pośród wymogów rekrutacyjnych oraz poziom zdawania (podstawowy lub rozszerzony). Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych uczelni w zakładkach rekrutacyjnych.

Olimpiady oraz konkursy +

Prawdziwi pasjonaci zagadnień społeczno-ekonomicznych, którym nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia żadnego problemu, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Na start w tym prestiżowym konkursie powinni zdecydować się jedynie najbardziej ambitni uczniowie, ich wiedza musi bowiem znacznie wykraczać poza ramy szkół średnich. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Jeżeli chcesz rozpocząć studia na kierunku ekonomia, pomyśl przykładowo o olimpiadach takich jak:

  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
  • Olimpiada Statystyczna;
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

Komentarze (1)

Pigułka odpowiedz

Zapraszamy na nowy kierunek ekonomiczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce Sprawdź na kierunekpig.uek.krakow.pl lub: https://www.facebook.com/PiGUEK