Studia na ekonomii zmian klimatycznych poświęcone są w szczególności problematyce związanej np. z aktywnym i świadomym korzystaniem z rynku finansowego w obszarze tworzenia zrównoważonych produktów finansowych. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci są gotowi do rozwiązywania różnorodnych problemów w zakresie tranformacji ekologicznej spowodowanej zmianami klimatycznymi.
Studenci tej ścieżki kształcenia w trakcie nauki poznają m.in.: mechanizmy i skutki zmian klimatycznych w kontekście funkcjonowania współczesnej gospodarki; sposoby wdrażania i opiniowania projektów w zakresie transformacji ekologicznej rynku gospodarczego; metody adaptacji i odporności na zmiany klimatyczne; operacyjne narzędzia ekonomiczne (np.: podatek węglowy, handel emisjami).
Absolwenci ekonomii zmian klimatycznych wyróżniają się kompetencjami, które cenione są na takich stanowiskach jak np.: analityk ekonomiczny; ekonomista ds. transformacji ekologicznej; analityk rynku; lobbysta; doradca finansowy rynku zrównoważonych produktów finansowych. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są przygotowane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Studenci ekonomii zmian klimatycznych zdobywają wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym w przyszłości mogą m.in. sprawnie rozpoznawać rodzaje ryzyka klimatycznego w gospodarcze, a także działać w zakresie szeroko pojętej transformacji ekologicznej w przedsiębiorstwach. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: ekosystemowi oraz jego roli we współczesnej gospodarce; wykorzystaniu zasobów naturalnych w przedsiębiorstwie czy gospodarczym konsekwencjom zmian klimatycznych.
Studia na ekonomii zmian klimatycznych skierowane są w szczególności do tych osób, które chcą zdobyć kompetencje niezbędne np. do: opracowywania strategii rozwoju przedsiębiorstw w kontekście ryzyka klimatycznego; określania orientacji polityk sektorowych w ujęciu makroekonomicznym; pozyskiwania funduszy na transformację ekologiczną itp.
W programie studiów na ekonomii zmian klimatycznych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobów wdrażania i opiniowania projektów w zakresie transformacji ekologicznej rynku gospodarczego; specyfiki zrównoważonego rozwoju w administracji publicznej i sektorze prywatnym; sposobów działania związanych z odpowiedzialnością za środowisko naturalne.
Absolwenci ekonomii zmian klimatycznych są gruntownie przygotowani do pełnienia zawodu ekonomisty odpowiedzialnego m.in. za projektowanie i wdrażanie strategii biznesowych, związanych z wpływem zmian klimatycznych na funkcjonowanie lokalnych i międzynarodowych działalności gospodarczych.
Absolwent ekonomii zmian klimatycznych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Ekonomia zmian klimatycznych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku ekonomia.
Ekonomia poświęcona jest zagadnieniom z zakresu m.in.: finansów i rachunkowości, bankowości, zarządzania, socjologii, informatyki czy ekologii. Studenci ekonomii zdobywają szeroką wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które niezbędne są m.in. do: prowadzenia analiz rynku gospodarczego w Polsce i na świecie; zarządzania finansami małych i średnich przedsiebiorstw; prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Absolwenci ekonomii cenieni są zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku pracy. Dzięki temu osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, mogą aplikować na stanowiska np. doradcze, analityczne, eksperckie, kierownicze lub związane z kontrolą i finansami.
Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Warszawie
Zobacz także: