Resocjalizacja z socjoterapią poświęcona jest np.: sposobom prowadzenia terapii uzależnień; zasadom pracy z rodziną z dzieckiem niedostosowanym społecznie; metodyce oddziaływań w placówkach resocjalizacyjnych oraz w środowisku otwartym; podstawom prawnym resocjalizacji czy roli rodziny i najbliższego środowiska na rozwój społeczny dzieci.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które pozwalają studentom poznać także m.in.: metody readaptacji społecznej i rodzaje pomocy postpenitencjarnej; zastosowanie psychologii sądowej i penitencjarnej w resocjalizacji; metodykę oddziaływań socjoterapeutycznych; podstawy terapii uzależnień; zasady konstruowania indywidualnych programów socjoterapeutycznych; podstawy kryminologii i streetworkingu.
Absolwenci resocjalizacji z socjoterapią są zatrudniani w takich miejscach jak np.: młodzieżowe ośrodki socjoterapeutyczne, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, zakłady poprawcze, schroniska dla nieletnich, kuratele sądowe, ośrodki kuratorskie, domy dziecka, areszty śledcze, zakłady karne, pogotowia opiekuńcze, policyjne izby dziecka, świetlice socjoterapeutyczne czy organizacje rządowej i pozarządowe działające w obszarze profilaktyki społecznej i resocjalizacji.
Studia na resocjalizacji z socjoterapią pozwalają studentom zdobyć wiedzę oraz umiejętności w zakresie m.in. diagnostyki pedagogicznej; projektowania indywidualnych programów wychowawczych, profilaktycznych i terapeutycznych w obszarze wsparcia społecznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych; organizacji działalności instytucji wychowawczych, opiekuńczych lub terapeutycznych. Studenci tej ścieżki kształcenia w trakcie praktycznych zajęć szkolą również swoje umiejętności np. organizacyjne i komunikacyjne.
W programie studiów na resocjalizacji z socjoterapią znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Krakowie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, które są niedostosowane społecznie; sposobów projektowania indywidualnych programów socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży; prawnych i społecznych podstaw resocjalizacji.
Absolwenci resocjalizacji z socjoterapią są gotowi w szczególności do wykonywania zawodu np. pedagoga resocjalizacyjnego i socjoterapeuty. Kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, cenione są zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze w obszarze profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Ponadto absolwenci wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, które niezbędne są do samodzielnego prowadzenia działalności pedagogicznej.
Absolwent resocjalizacji z socjoterapią może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Resocjalizacja z socjoterapią to ścieżka kształcenia, którą w Krakowie można studiować w ramach kierunku pedagogika.
Studenci pedagogiki poznają różnorodne metody oraz techniki i narzędzia, które powszechnie stosowane są w działalności opiekuńczej, edukacyjnej, wychowawczej lub resocjalizacyjnej. Uczelnie w Krakowie oferują studentom tego kierunku liczne ścieżki kształcenia, które poświęcone są różnorodnym zagadnieniom – dzięki temu absolwenci pedagogiki rozumieją m.in.: podstawy coachingu, doradztwa zawodowego i personalnego, resocjalizacji czy terapii pedagogicznej.
Osoby, które ukończyły pedagogikę mogą szukać zatrudnienia np. w: domach dziecka, świetlicach terapeutycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, szkołach, internatach, placówkach młodzieżowych, zakładach karnych, sądach, ośrodkach interwencyjnych, działach personalnych firm, agencjach doradztwa personalnego czy urzędach pracy. Ponadto absolwenci tego kierunku mogą prowadzić własną działalność pedagogiczną.
Dowiedz się więcej: pedgogika studia w Krakowie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Krakowie