Ratownictwo medyczne w Warszawie - terminy rekrutacji

Ratownictwo medyczne w Warszawie - terminy rekrutacji

Ratownictwo medyczne w Warszawie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Pożarnicza w Warszawie Akademia Pożarnicza w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:od 03.06.2024 do 14.07.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 03.06.2024 do 14.07.2024 Termin dodatkowej rekrutacji:od 26.08.2024 do 15.09.2024 Dowiedz się więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.05.2024 do 11.07.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 08.05.2024 do 23.08.2024 Termin dodatkowej rekrutacji:od 01.08.2024 do 12.09.2024 Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.05.2024 do 19.08.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 08.05.2024 do 23.08.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 02.04.2024 do 15.10.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 02.04.2024 do 15.10.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 02.04.2024 do 15.10.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 02.04.2024 do 15.10.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Studia w Warszawie na kierunku ratownictwo medyczne można zaliczyć do prestiżowego grona kierunków medycznych. Oznacza to, że cieszą się one dużą popularnością, więc osoby, które chcą rozpocząć swoją intelektualną przygodę z ratownictwem medycznym, powinny szczegółowo zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Konkretne informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych warszawskich uczelni.

Warto pamiętać, że pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół tuż po otrzymaniu wyników maturalnych, czyli w lipcu. Wtedy przyszli studenci składają dokumenty na studia i mogą w spokoju oczekiwać na październik. Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona. Musisz odpowiednio dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych.

Jeżeli nie dostałeś się na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Warszawie otwierają także dodatkowy termin na przełomie sierpnia i września (w przypadku wolnych miejsc), który umożliwia dostanie się na studia dodatkowej puli osób, która chce zadbać o swoje wykształcenie wyższe.

Dokumenty rekrutacyjne +

Studia na kierunku ratownictwo medyczne mają profil medyczny, więc bardzo prawdopodobne jest, że będziesz musiał dostarczyć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, które potwierdzać będzie twoje predyspozycje do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Składanie dokumentów to bardzo ważny czas podczas procedury rekrutacyjnej. Pamiętaj, że to, że dostałeś się na studia, to dopiero wstęp do twojej przygody. By przypieczętować, powinieneś złożyć zestaw podstawowych dokumentów. Ich niedostarczenie w terminie równa się z twoją decyzją o rezygnacji ze studiów. Jeżeli zostaniesz skreślony z listy studentów na tym etapie, będziesz musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie podczas dodatkowego etapu rekrutacji. Wśród dokumentów, które powinieneś dostarczyć do dziekanatu, muszą się znaleźć:

  • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
  • różnego rodzaju umowy;
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

Pamiętaj, że wszystkie uczelnie w Warszawie dowolnie ustalają zestaw tych wstępnych dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne +

Osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji na studia, muszą odpowiednio wcześnie uiścić niezbędne opłaty rekrutacyjne. To warunek niezbędny, ponieważ to dzięki nim wszystkie kandydatury zostaną rozważone. Opłaty rekrutacyjne możesz uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu bankowego lub przy pomocy płatności elektronicznej. Wybierz opcję najbardziej dogodną dla siebie, pamiętaj jedynie, że liczy się nie data przelewu, lecz czas jego księgowania. Przykładowo jeżeli przelew zrobisz w piątek po południu, najprawdopodobniej będzie zaksięgowany dopiero w poniedziałek. Uczelnie w Warszawie przygotowały swoje indywidualne propozycje opłat rekrutacyjnych. W przypadku studiów na kierunku prawo wahają się one mniej więcej od 85 do 100 zł. Uiszczenie odpowiednio wcześnie takiej opłaty jest równoznaczne z tym, że chcesz wziąć udział w rekrutacji. Nie zapomnij o tym kroku.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku ratownictwo medyczne należą do chętnie wybieranych. Warto uświadomić sobie, że dostają się na nie na ogół absolwenci szkół średnich, którzy swoje przygotowania do matury rozpoczynają odpowiednio wcześnie. Aby być jedną z tych osób, która rozpocznie studia medyczne w Warszawie, musisz szczególną dbałość przyłożyć do nauki przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, chemia, czy także bardzo często język obcy nowożytni (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni). Nie czekaj i swoją naukę zacznij już dziś.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Wyniki maturalne, które zostaną poznane przez kandydatów, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. Uwzględnia on przedmioty, które zdawane były przez kandydatów oraz poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej.

Olimpiady oraz konkursy +

Kandydaci na studia mają także ciekawą możliwość wzięcia udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To oczywiście propozycja wyłącznie dla ambitnych, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Na liście olimpiad znajdują się również mniej typowe konkursy, które sprawdzają wiedzę z już bardzo wąskich dziedzin. W przypadku studiów medycznych na kierunku ratownictwo medyczne możesz rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Matematyczna;
  • czy Olimpiada Chemiczna.

Komentarze (0)