Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studenci psychologii międzykulturowej rozwijają się w zakresie m.in.: obserwowania, analizowania i oceniania zachowania ludzi w oparciu o kulturowe uwarunkowania; prowadzenia badań interkulturowych; zarządzania w środowisku międzykulturowym. Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają studentom zrozumieć np. kulturę Afryki, Europy i Azji; religijne tradycje na świecie; historię kultury słowiańskiej.
Psychologia międzykulturowa pozwala studentom zdobyć wiedzę i umiejętności, które niezbędne są m.in. do diagnozowania i rozwiązywania konfliktów etnicznych; analizowania zjawisk migracyjnych; oceniania integracji europejskiej w kontekście procesów globalizacji; realizowania prostych i złożonych projektów w zespołach interkulturowych.
Absolwenci psychologii międzykulturowej są przygotowani do pracy zarówno w kraju, jak i za granicą – w publicznym i prywatnym sektorze rynku gospodarczego. Kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, cenione są w szczególności w branży np. kulturalnej, edukacyjnej, szkoleniowej, doradczej lub biznesowej.
Specjalności na kierunku psychologia
Psychologia międzykulturowa skierowana jest w szczególności do osób, którym zależy na zdobyciu wiedzy i umiejętności niezbędnych np. do zacierania granic i lepszego rozumienia odmienności w środowisku kulturowym, biznesowym lub projektowym. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: różnicom i podobieństwom kulturowym; technikom nawiązywania relacji w środowisku interkulturowym; zachowaniom i procesom umysłowym przedstawicieli różnorodnych kultur.
Studia na psychologii międzykulturowej pogłębiają zagadnienia, które charakterystyczne są np. dla: antropologii kulturowej, socjologii, językoznawstwa, religioznawstwa, komparastyki, geografii czy historii. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie m.in.: badania konstruktów psychologicznych w obrębie poszczególnych kultur; wieloaspektowego postrzegania ludzkiej psychiki, afektu, uczuć lub procesów poznawczych; płynnego poruszania się po zglobalizowanej rzeczywistości.
W programie studiów na psychologii międzykulturowej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: roli różnic międzykulturowych w komunikacji; narzędzi psychologicznych stosowanych w stymulowaniu procesów integracji kulturowej; interdyscyplinarnych metod projektowania rozwiązań multikulturowych; specyfiki polityki migracyjnej i rozwiązań społecznych związanych z asymilacją.
Absolwenci psychologii międzykulturowej nabyte w trakcie nauki kompetencje mogą wykorzystywać np. na stanowiskach liderskich, projektowych czy doradczych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć pracę m.in. w: działach HR firm i instytucji międzynarodowych; urzędach i instytucjach publicznych; departamentach szkoleń; organizacjach międzynarodowych; ośrodkach i centrach kultury; agencjach i firmach doradczych; firmach szkoleniowych.
Absolwent psychologii międzykulturowej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Psychologia międzynarodowa to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku psychologia.
Psychologia pozwala studentom zrozumieć m.in. wpływ emocji na życie i funkcjonowanie człowieka. W trakcie nauki studenci poznają np. motywacje, które kierują ludźmi, a także zauważają wpływ zewnętrznego środowiska na rozwój psychiczny jednostki. Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie m.in.: diagnostyki pacjenta oraz stosowania skutecznych metod leczenia zaburzeń psychicznych. Absolwenci tego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie np. w ośrodkach naukowych, instytucjach kultury czy nowoczesnych przedsiębiorstwach.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu