Grafika - Poznań

Grafika - Poznań

Grafika - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

grafika

Odkryj kierunek grafika w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Grafika studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku grafika w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

W rekrutacji na studia I stopnia i studia jednolite magisterskie na kierunku grafika, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UAP oraz uczelni prywatnej. Ceny wahają się od 7200 zł do 10200 zł za pierwszy rok studiów.

 

W trakcie studiów na kierunku grafika w Poznaniu studenci nauczą się projektowania graficznego z zastosowaniem nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych. Ponadto rozwiną zdolności ogólnopolityczne i nauczą się malarstwa, rysunku oraz rzeźby. Dowiedzą się także, w jaki sposób przygotować oprawę graficzną oraz wykonywać projekty 2D i 3D.

Absolwenci będą przygotowani do wykonywania zawodu grafika komputerowego, specjalisty do spraw animacji, projektanta gier komputerowych, web designera, grafika kreatywnego oraz ilustratora. Co więcej mogą związać swoją przyszłość z wydawnictwami, firmami informatycznymi oraz z instytucjami kultury.

 

czytaj dalej wszystko o Grafika - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Germanistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku germanistyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Poznaniu?

Grafika należy do specyficznych kierunków studiów. Do zasilenia grona studentów zazwyczaj wystarcza osiągnięcie wystarczająco wysokich wyników maturalnych. Jednak osiągnięcie sukcesu edukacyjnego i czerpania pełni satysfakcji z przyszłego zawodu, należy posiadać określone predyspozycje artystyczne, szczególnie cenne dla praktykowania Grafiki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

GRAFIKA POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Poznaniu

Studia I stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku Grafika w Poznaniu

Świat idzie do przodu a wraz z nim technologie, na których są oparte narzędzia multimedialne. Każdy z nas korzysta z nich na co dzień. Programy do obróbek zdjęć stały się dla nas dniem powszednim, gdyż wszyscy chcemy wyglądać jak gwiazda.

Niewielu z nas jednak wie, że grafika komputerowa to kierunek studiów – ba! – kierunek, który ma coraz to większe zainteresowanie. Uczelnie wychodzą naprzeciw wszystkim tym, którzy chcą być najlepszym w swoim fachu. Największe miasta w Polsce wciąż poszerzają swoją ofertę, by przyciągnąć studentów.

Zdarza się jednak, że potencjalni kandydaci nie biorą tych studiów „na poważnie” – powszechnie panująca opinia o braku pracy po grafice jest nie tylko krzywdząca, ale też po prostu błędna. Coraz większa ilość firm opiera się na logotypach, odbiorze graficznym i odczuciach klientów. To wszystko sprawia, że grafików komputerowych jest coraz więcej. A jak to wygląda w Poznaniu?

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

Student grafiki komputerowej dowie się jak tworzyć interaktywną i dynamiczną grafikę komputerową. Poszerzy też swoją wiedzę o niezbędne narzędzia, pomocne w trakcie przebiegu studiów.

Absolwent natomiast, będzie wiedział jak stworzyć dynamiczne aplikacje lub serwisy internetowe, pozna przydatne przybory (takie jak aplikacje bądź witryny internetowe), ułatwiające późniejszą pracę w zawodzie. W trakcie studiów student dowie się jak wykorzystywać najnowsze technologie w pracy twórczej.

 

Umiejętności

Student pozna podstawową terminologię w zakresu grafiki komputerowej oraz zrozumie, jak odwzorować otaczającą nas rzeczywistość w sposób graficzny. Dowie się, czym jest rozdzielczość oraz systemy kodowania kolorów.

Absolwent tych studiów pozna także technikę modelowania 3D oraz zasady przekształcania obiektów w ten właśnie obraz. Kandydat na te studia po ich ukończeniu pozna czym jest wektorowość w grafice oraz czym jest obiekt i atrybut. Będzie aktywnie słuchał, by realizować zlecenia klientów, zgodnie z ich wymaganiami.

Studia te umożliwiają także poznanie samego siebie – determinują do bardzo dobrej organizacji pracy własnej, nawet jeśli jest ona pod presją czasu.

 

Kompetencje społeczne

Absolwent tego kierunku nauczy się, jak w sposób efektywny wykorzystywać poznaną w trakcie studiów wiedzę w kontekście graficznym i komputerowym. Pozna, czym jest grafika komputerowa a poznane umiejętności umożliwią mu znaleźć pracę w tym kierunku.

Będzie rządny pogłębiania swej wiedzy, a kompetencje powstałe w trakcie studiów umożliwią znalezienie pracy w wybranym przez niego kierunku.

 

Program studiów i przedmioty

Nie należy zapominać, że kierunek grafika komputerowa, to kierunek artystyczny. Każdy, kto skończy ten kierunek, nauczy się czym jest specjalistyczna obsługa najczęściej używanych programów komputerowych. Dzięki temu słuchacz tych studiów będzie w stanie przekształcić swoją wyobraźnię na program komputerowy lub wybitne zdjęcie.

Przeszkoleni wykładowcy dołożą niezbędnych starań, by przyszły absolwent doskonalił swoje techniki malarskie i rysunkowe oraz, by kształcił się w kierunku artystycznym. Większość z absolwentów będzie w stanie poszerzyć swój warsztat o całkiem nowe sposoby tworzenia. Dzięki kilkunastogodzinnym szkoleniom, każdy ze studentów będzie w stanie nadać mu wymiaru artyzmu. 

 

 Przedmiotami, które najpewniej napotkasz na swojej drodze jako student Grafiki, będą między innymi:

 • Historia grafiki
 • Pracownia animacji
 • Pracownia ilustracji
 • Socjologia sztuki
 • Podstawy prawa

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Jedną z najważniejszych predyspozycji przyszłego adepta grafiki komputerowej jest zamiłowanie do technologii. Każdy ze studentów musi czuć się swobodnie w temacie nowinek technicznych, a pogłębiająca się chęć wiedzy nie może być przeszkodą.

W trakcie wykładów, każdy słuchacz przyswoi niezbędną wiedzę z historii i teorii współczesnej, dzięki czemu ułatwi to odnalezienie własnego stylu i pomoże w odnajdywaniu piękna twórców współczesnych. Większość przyszłych studentów tego kierunku musi odznaczać się zamiłowanie do estetyki – co pomoże przy odkrywaniu piękna, obecnych już twórców.

 

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Poznaniu

Studia na kierunku Grafika w Poznaniu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunki studiów w Poznaniu mogą różnić się od siebie czasem, jakiego każdy ze studentów będzie potrzebował, aby z powodzeniem ukończyć dany etap nauki, zdobywając tym samym szereg potrzebnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji.

Ukończenie studiów pierwszego stopnia może zagwarantować absolwentom uzyskanie dyplomu licencjata. Licencjackie studia pierwszego stopnia będą trwały trzy lata, a nauka zostanie rozłożona pomiędzy sześć semestrów.

Grafikę można podjąć zarówno stacjonarnie, jak i zaocznie. Wybierając drugą z opcji, będziesz uczęszczał na weekendowe zjazdy, odbywające się najczęściej co dwa tygodnie.

Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Poznaniu?

Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Poznaniu?

Studia graficzne w Poznaniu, w przeciwieństwie do innych kierunków artystycznych, mogą dać olbrzymie możliwości rozwoju i sięgania po niezbędną w dalszym ciągu edukacji wiedzę. Chcąc podążać w tym kierunku, student musi liczyć się z faktem pogłębiania ciągłej wiedzy, gdyż codzienne aktualizacje nowych aplikacji wymuszają na absolwentach rozwój.

Po zakończeniu studiów w tym kierunku, można starać się o pracę jako grafik komputerowy. Jedna przestroga! Trzeba lubić książki ?. Ponad to, można podjąć pracę jako ilustrator gazet i czasopism. Otwarte dla absolwentów tego kierunku są wydawnictwa komiksowe – tutaj także potencjalny grafik komputerowy może znaleźć wymarzoną pracę.

Jeśli jednak absolwent czuje „smykałkę do interesu”, może otworzyć własną działalność gospodarczą i w ramach niej tworzyć niezależne obrazy, grafiki oraz inne potrzebne rodzaje sztuki wysoki i użytkowej.

Zdobyte w trakcie studiów umiejętności umożliwią „rozwinięcie skrzydeł” w dziedzinie tworzenia stron internetowych, które mogą z powodzeniem przynieść wymierne rezultaty w postaci pieniędzy. Wszystko zależy od możliwości, warsztatu i zaangażowania.

 

Możliwości zatrudnienia po kierunku Grafika

Każdy absolwent tego kierunku, zapewne zastanawia się, jak będzie wyglądała jego przyszłość, po tych studiach. Dróg rozwoju i pracy jest bardzo wiele – od korporacji, i wymyślaniu dla nich logotypów, po pracę przy komiksach.

Na rynku pracy jest wiele ofert, gdzie pracodawcy poszukują młodocianych specjalistów. Otwierając najpopularniejsze portale dla poszukujących pracy, można szybko zauważyć, że ofert jest cała masa – szczególnie w większych miastach. Można pracować:

 • W agencjach artystycznych, tworząc graficzne dzieła sztuki;
 • W studiach projektowych, zajmując się między innymi grafiką użytkową – ulotkami, reklamami
 • W korporacjach – tworząc loga i multimedia dla firm
 • Biurach projektowych – produkując nowe strony internetowe, oraz aplikacje.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Grafika:

 • projektant
 • grafik
 •  

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Grafika?

Absolwenci kierunku studiów Grafika mają przed sobą szerokie perspektywy zawodowe. Często, jednak wybierane są takie zawody jak grafik, grafik-animator oraz art. direcotr. Niektórzy decydują się także na pracę na własny rachunek. Czym zajmują się absolwenci grafiki ile zarabiają miesięcznie?

 

Grafik

Może on pracować w wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach, studiach fotograficznych lub np. mogą prowadzić własną firmę oferującą usługi z zakresu grafiki, takie jak np. logo. Do głównych zadań grafika należy przygotowywanie prac i projektów graficznych, a następnie ich obróbką i modyfikacją, jeśli zajdzie taka potrzeba. Grafik tworzy również ilustracje i okładki, a następnie przygotowuje je do druku. Do innych jego zdań należy także ścisła współpraca z innymi działami np. reklamy lub marketingu, ponieważ prace, które projektuje mają być zgodne z wybraną koncepcją. Grafik może zajmować się także obróbką zdjęć i ściśle współpracować ze studiami fotograficznymi. Mediana zarobków grafika wynosi 4510 zł brutto miesięcznie.

 

Grafik-animator

Grafik-animator może podjąć pracę w firmach oraz korporacjach, które zajmują się tworzeniem m.in. aplikacji lub gier. Do podstawowych zadań grafika-animatora należy przygotowanie oraz wdrażanie animacji, tworzenie assetów 3D na potrzeby gier i aplikacji, animacja obiektów 3D oraz postaci, a także teksturowanie i mapowanie modeli 3D. Ciężko określić jest medianę zarobków grafika-animatora, jednak zarobki wahają się od 5000 zł do nawet 20000 zł brutto.

 

Art director

Może on znaleźć zatrudnienie w mediach, teatrach, domach kultury lub przedsiębiorstwach zajmujących się np. produkcją filmów. Art director może zajmować się organizacją imprez kulturalnych i akcji marketingowych, a także eventów o różnym charakterze. Art director pracując np. w agencji reklamowej może decydować o wyglądzie kampanii reklamowych i poszczególnych produktów wypuszczanych na rynek. Mediana zarobków wynosi około 7710 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (sierpień 2021)

 

*Pamiętaj, że zarobki mogą się różnić między sobą, na co wpływa wiele czynników. Wahania w stawkach zależą od wykształcenia, dodatkowych kursów, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenie często różni się w zależności od województwa czy miasta. Bardzo często oznacza to, że im większe miasto, tym lepiej płatna praca.

Gdzie studiować na kierunku grafika w Poznaniu?

 

Grafika studia w Poznaniu - uczelnie:

 • Collegium Da Vinci
 • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Studia na kierunku studiów Grafika odbywają się na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Studia można zrealizować w systemie jednostopniowym lub dwustopniowym – dostępne są jednolite studia magisterskie lub studia I i II stopnia, również kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)
 • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 7200 zł)

 

Na kierunku studiów Grafika odnajdą się osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą i sztuką, posiadające zmysł estetyczny oraz predyspozycje artystyczne. Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu można wybrać grafikę artystyczną lub grafikę projektową.

Studiując Grafikę, zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu tradycyjnych i nowoczesnych technik graficznych takich jak: litografia, offset lub druk cyfrowy. W toku studiów poznasz także działania edytorskie oraz różne techniki drukarskie, które wykorzystywane są np. w wydawnictwach i drukarniach. W czasie zajęć będziesz pracować z programami graficznymi oraz poznasz zagadnienia introligatorskie i jak dobrze zaprezentować swoje portfolio. Nauczysz się tworzyć np. komiksy, które nadal cieszą się popularnością.

Założenia programowe przewidują opanowanie standardów niezbędnych do profesjonalnego projektowania, kładąc przy tym nacisk na poszukiwanie oryginalnych rozwiązań, dlatego absolwenci Grafiki mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako grafik kreatywny, specjalista ds. DTP, art. director, ilustrator lub grafik-animator. Po uzyskaniu tytułu magistra możliwa jest także kontynuacja nauki na Niestacjonarnych Studiach Podyplomowych.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Collegium Da Vinci

Studia na kierunku Grafika na Collegium Da Vinci, realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 9720 zł)
 • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 10200 zł)

 

Studia na kierunku Grafika przeznaczone są dla osób interesujących się sztuką, kulturą, odznaczających się zmysłem estetycznym, ale także i zainteresowanych technologią, dla których nowinki techniczne nie są obce. Istotne będą także predyspozycje artystyczne. Na Collegium Da Vinci jest do wyboru jedna z dwóch specjalności: animacja i grafika interaktywna lub grafika wydawniczo-reklamowa.

Wybierając kierunek studiów Grafika, nauczysz się posługiwania nowoczesnymi programami graficznymi podczas projektowania wraz z tradycyjnymi kompetencjami plastycznymi jak: rysunek, malarstwo i rzeźba. Dowiesz się jak realizować oprawy graficzne dowolnych usług lub produktów, oprawy 2D i 3D oraz animowanej w różnych środowiskach, przy wykorzystaniu różnych narzędzi i technologii informatycznych. W toku studiów nauczysz się jak wykorzystywać techniki i narzędzia kreatywne do tworzenia projektów, które wymagają abstrakcyjnego myślenia i kreatywności. Wiedzę będziesz zdobywać w czasie zajęć praktycznych, warsztatów oraz na plenerach. Studenci Grafiki na Collegium Da Vinci otrzymują bezpłatnie pakiet oprogramowania Microsoft Office ProPlus 365.

Absolwenci Grafiki mogą znaleźć zatrudnienie w takich zawodach jak grafik kreatywny, specjalista ds. DTP, art. director, ilustrator lub grafik-animator.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu - Grafika jako specjalność

Grafikę możesz także studiować na kierunku Informatyka na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, która realizowana jest w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są czteroletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie dwuletnie studia II stopnia kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Studia na kierunku Informatyka przeznaczone są dla osób z predyspozycjami matematycznymi, kreatywnych, zainteresowanych grafiką komputerową oraz chcących zbudować swoją karierę z pasją do nowości technologicznych. Wybierając Informatykę na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, możesz wybrać jedną ze specjalności: grafika i multimedia, programowanie wdrażanie systemów informatycznych sap, big data and cloud computnig, e-commerce oraz bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Studiując Informatykę ze specjalnością grafika i multimedia zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu: tworzenia serwisów www i jak nimi administrować. W toku studiów wykwalifikowana kadra pokaże ci jak administrować serwerami internetowymi oraz systemami operacyjnymi, dzięki czemu nauczysz się korzystać m.in. jak wykorzystywać techniki właściwe dla współczesnych mediów. W czasie zajęć będziesz mieć również okazję by pracować w różnych programach graficznych.

Przedmioty, jakie czekają na studentów to m.in. programowanie obiektowe, algorytmy i struktury danych, architektura komputerów, bazy danych, programowanie aplikacji internetowych, sieci komputerowe oraz programowanie zaawansowane.

Absolwenci Informatyki o specjalności grafika i multimedia mogą znaleźć zatrudnienie jako graficy oraz ilustratorzy.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu - Grafika jako specjalność

Grafikę jako spocjalność możesz znaleźć także na kierunku Germanistyka w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Germanistyka realizowana jest w systemie dwustopniowym – najpierw są trzyletnie studia I stopnia, kończące się uzyskaniem tytułu licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Kierunek studiów Germanistyka skierowany jest dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z języka niemieckiego, a także o kulturze i literaturze obszarów niemieckojęzycznych. Studiując na Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, możesz wybrać jedną z podanych specjalności: mediator językowy, akademia trenera, grafika komputerowa oraz logistyka.

Wybierająć Germanistykę o specjalności grafika komputerowa, rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu języka niemieckiego, dzięki czemu będziesz mógł swobodnie się wypowiadać i analizować teksty w tym języku. Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu daje także możliwość nauki drugiego języka obcego: języka angielskiego, francuskiego lub hiszpańskiego na różnych poziomach zaawansowania. Możliwe jest także rozpoczęcie nauki od podstaw.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Germanistyki na WSJO to m.in. komunikacja, gramatyka praktyczna, fonetyka, język pisany, praktyka przekłady, zastosowanie badań humanistycznych w praktyce, aplikacje mobilne w nauce języków obcych, gramatyka opisowa, historia literatury oraz wiedza o krajach obszaru językowego.

Absolwenci Germanistyki o specjalności grafika komputerowa mogą znaleźć zatrudnienie jako graficy, specjaliści ds. reklamy, copywriterzy, tłumacze oraz specjaliści ds. rozwoju marketingu internetowego.

Dowiedz się więcej

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Poznaniu

Pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać przyszły student grafiki jest sprawdzenie wymagań uczelni. Często zdarza się, że szkoły wyższe organizują dwuetapowy egzamin rekrutacyjny – w pierwszej części jest prezentacja wcześniej przygotowanej pracy, w kolejnym etapie jest egzamin praktyczny.

Kolejną rzeczą, którą warto sprawdzić, jest koszt studiów. Niestety, uczelnie publiczne nie posiadają w swojej ofercie tego kierunku – dlatego z pomocą przychodzą uczelnie prywatne. Średnia cena takich studiów w formie stacjonarnej, to koszt około 9000 złotych.

 

Proces rekrutacji

Studia te mają trochę inny harmonogram rekrutacji, niż pozostałe kierunki studiów. Pierwszym krokiem jest rejestracja na elektronicznych platformach wybranych przez kandydata uczelni. Po rejestracji, przychodzi informacja zwrotna, czy kandydat zakwalifikował się do egzaminów wstępnych w danej szkole wyższej.

Na ogół w połowie lipca odbywają się wyżej wymienione egzaminy. To właśnie dzięki nim można dostać się na ten artystyczny kierunek. W Poznaniu jednak większość uczelni uruchamia dodatkowe terminy rekrutacji, by kandydat, który z różnych przyczyn nie dostał się na studia w lipcu, miał swoją szansę później.

 

Wymagane dokumenty

Bardzo ważne jest, by kandydat na studia dostarczył swoje dokumenty w wyznaczonym przez uczelnię terminie – zaniedbanie tego elementu skutkuje skreśleniem z listy studentów. By uniknąć tak dużych konsekwencji, należy najpierw zorientować się, jakie dokumenty trzeba przedstawić.

Uczelnie mogą mieć nieznacznie różne wymagania – o wszystkich szczegółach należy dowiedzieć się na stronach internetowych szkół wyższych. Na ogół, uczelnie proszą o dostarczenie następujących dokumentów:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
 • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • formularz RODO.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

GRAFIKA - ważne informacje

grafika studia

grafika studia online

studia artystyczne w Poznaniu

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Poznaniu?

Ciekawi cię, jaką renomą cieszą się studia na kierunku Grafika w Poznaniu? Nic tak dobrze, jak opinie studentów i absolwentów nie udzieli ci odpowiedzi na to pytanie.

Krzysztof, student pierwszego roku Grafiki w Poznaniu, mówi:

„Przez bardzo długi czas nie wiedziałem, jaki kierunek studiów chciałbym podjąć. Maturę zdałem z losowych przedmiotów, z których czułem się dobry i całe szczęście była to matematyka i informatyka. Wiedziałem jedno – chciałem związać swoją przyszłość z Poznaniem, więc podjęcie studiów gdziekolwiek indziej nie wchodziło w rachubę. Ostatecznie zdecydowałem się na studiowanie Grafiki i póki co jestem bardzo zadowolony.”

Kierunki artystyczne w Poznaniu

animacja
mediaworking
rzeźba
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)