Farmakologia w fizjoterapii to przedmiot, który zazwyczaj należy do grupy obowiązkowych i każdy student Fizjoterapii musi się z nim zmierzyć. Realizowany jest on po to, aby opanować wiedzę na temat farmakologii, farmakokinetyki, mechanizmu działania leków, efektów niepożądanych, a także ewentualnych interakcji, które mogą pojawić się w trakcie politerapii, ubocznego działania i zasad stosowania leków w poszczególnych grupach wiekowych.
Dzięki zajęciom z Farmakologii w fizjoterapii studenci poznają mechanizm działania środków farmakologicznych stosowanych w ramach różnych chorób i układów człowieka, zasady ich podawania oraz ograniczenia i działania uboczne, a także wpływ tych środków na sprawność pacjenta ze względu na konieczność jego uwzględnienia w planowaniu fizjoterapii.
Istotną umiejętnością, jaką nabywają studenci Fizjoterapii dzięki temu przedmiotowi jest umiejętność wykorzystywania właściwości określonej grupy środków farmakologicznych w zabiegach fizykoterapeutycznych w różnych chorobach.
idź do kierunku FIZJOTERAPIA STUDIA ŁÓDŹ