Studia w Lublinie na kierunku farmacja dają absolwentom bardzo wiele możliwości. Pracują oni przede wszystkim w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych oraz hurtowniach farmaceutycznych. Zatrudnienie zdobywają także w jednostkach kontrolno-pomiarowych i laboratoriach z dziedziny higieny ogólnej, kontroli i badania żywności, diagnostyki laboratoryjnej oraz ochrony środowiska, w przemyśle farmaceutycznym, który odpowiada za wprowadzenie produktu leczniczego na rynek lub ma uprawnienia do wytwarzania produktów leczniczych, w inspekcji farmaceutycznej, instytucjach państwowych oraz instytucjach samorządowych, które działają w zakresie farmacji i ochrony zdrowia, w zakładach, wytwórniach i laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej, w zakładach opieki zdrowotnej, które prowadzą badania kliniczne, terapię monitorowaną stężeniem leku oraz monitorowanie niepożądanych działań produktów leczniczych, w instytucjach, które zajmują się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu nauk farmaceutycznych i nauk o zdrowiu, a także w instytucjach badawczych i w ośrodkach badawczo-rozwojowych.
Absolwenci zajmują się analizą farmaceutyczną, postępami farmakologii, farmacją przemysłową i lekami roślinnymi. Sporządzają, wytwarzają oraz oceniają jakość i tożsamość produktów leczniczych, sprawują nadzór nad obrotem, przechowywaniem i wykorzystywaniem produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, udzielają pacjentom obiektywnej informacji, która odnosi się do działania produktów leczniczych i stosowania wyrobów medycznych, prowadzą również badania chemiczne, farmaceutyczne, farmakologiczne i toksykologiczne produktów leczniczych oraz biorą udział w badaniach klinicznych.
Możliwości zatrudnienia i rozwoju są bardzo duże, a absolwenci znajdują pracę nie tylko w całej Polsce, ale i krajach Unii Europejskiej.