Podstawy ratownictwa medycznego

Podstawy ratownictwa medycznego

Podstawy ratownictwa medycznego

30.11.-0001

Podstawy ratownictwa medycznego

Podstawy ratownictwa medycznego to przedmiot, który obejmuje wiele zagadnień. Studenci zaznajamiają się między innymi z podstawami prawnymi udzielania pierwszej pomocy, systemem ratownictwa medycznego, organizacją akcji ratowniczej, czy transportem i ewakuacją osób poszkodowanych.

W toku zajęć studenci Ratownictwa medycznego poznają standardy i procedury postępowania w stanach nagłych i zabiegach ratujących życie, zasady udzielania pierwszej pomocy i algorytmy postępowania resuscytacyjnego w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych i zaawansowanego podtrzymywania życia, zasady organizacji i funkcjonowania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, procedury zabezpieczenia medycznego w zdarzeniach masowych, katastrofach i innych sytuacjach szczególnych.

Dzięki Podstawom ratownictwa medycznego studenci nabywają umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, doraźnego unieruchamiania złamanych kości, przygotowywania pacjenta do transportu, doraźnego tamowania krwawienia i krwotoków, wykonywania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

idź do kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)