Anatomia

30.11.-0001

Anatomia

Trudno wyobrazić sobie, aby przedmiotu takiego jak Anatomia nie było w siatce zajęć na kierunku Ratownictwo medycznego. Trudno wyobrazić sobie również, aby przedmiot ten nie był obowiązkowy i nie stanowił fundamentu całego procesu kształcenia. Anatomia, prowadzona na studiach z zakresu ratownictwa medycznego, to przedmiot, którego założeniem jest zapoznanie studentów z mianownictwem anatomicznym, z planem budowy organizmu człowieka, budową narządów i układów. W toku zajęć przyszli ratownicy medyczni zdobywają umiejętności i kompetencje w zakresie anatomii prawidłowej, topograficznej, klinicznej i funkcjonalnej człowieka.

Podczas zajęć omawiane są między innymi takie zagadnienia jak: pozycja anatomiczna, budowa kręgów, kości kończyny górnej i dolnej, punkty kostne wyczuwalne badaniem dotykowym, układ mięśniowy, rodzaje tkanki mięśniowej, ośrodkowy układ nerwowy, układ krążenia, czy węzły chłonne.

Dzięki zdobywanej wiedzy studenci będą potrafili lokalizować poszczególne okolice ciała i znajdujące się w nich narządy oraz ustalać położenie narządów względem siebie, wykazywać różnice w budowie ciała oraz w czynnościach narządów u osoby dorosłej i dziecka, a także oceniać czynności narządów i układów organizmu.

idź do kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)