Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

30.11.-0001

Prawo administracyjne

Prawo administracyjne posiada co najmniej kilka definicji i nie od dzisiaj toczą się spory na temat tego, którą z nich wybrać jako definicję absolutną. Jedno jest pewne; prawo administracyjne składa się z trzech elementów: prawa ustrojowego, prawa materialnego oraz prawa procesowego, a także stanowi obowiązkowy przedmiot, z którym spotykają się wszyscy studenci Prawa.

Celem tego przedmiotu jest przedstawienie podstawowych instytucji i pojęć z zakresu prawa administracyjnego, ukazanie powiązań między nimi i ich roli w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania państwa. W toku zajęć studenci omawiają zagadnienia dotyczące między innymi sankcji w prawie administracyjnym, podziału prawa administracyjnego, cech źródeł prawa administracyjnego i ich hierarchii, prawa miejscowego samorządu terytorialnego, czy publikacji aktów prawnych.

Dzięki realizowanym zajęciom studenci znają i rozumieją podstawowe instytucje, pojęcia i zasady z zakresu prawa administracyjnego, strukturę administracji w perspektywie założeń państwa prawnego, problematykę tworzenia prawa administracyjnego. Potrafią także interpretować i stosować normy prawa administracyjnego i wykorzystywać wiedzę o unormowaniach z zakresu prawa administracyjnego.

idź do kierunku PRAWO STUDIA POZNAŃ
 

Komentarze (0)