Jeśli wybierzesz studia na kierunku instrumentalistyka, zyskasz szansę na zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz licznych umiejętności z obszaru szeroko rozumianej muzyki, literatury muzyki oraz dziedzin z nią powiązanych. Rozwiniesz również swoje zdolności z zakresu twórczości artystycznej oraz muzycznej. Co ważne, studia te oferują też naprawdę bogaty wybór specjalności. Będziesz mógł wybrać, na jakim instrumencie chciałbyś grać i rozwijać swoje muzyczne umiejętności. Wśród oferowanych specjalności znajduje się m.in. akordeon, altówka, fagot, flet, fortepian, perkusja, gitara, skrzypce, trąbka czy wiolonczela. Dodatkowo w trakcie kształcenia będziesz też mógł zdobyć uprawnienia pedagogiczne do nauczania w szkolnictwie muzycznym pierwszego i drugiego stopnia.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku instrumentalistyka możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
Decydując się na studiowanie na kierunku instrumentalistyka, poznasz zasady analizy i klasyfikowania postrzeganych zjawisk dźwiękowych, a także opanujesz umiejętność czytania nut głosem. Wykwalifikowana kadra artystów muzyków, czynnie koncertujących w największych salach koncertowych świata, nauczy Cię, w jaki sposób kreować własne rozwiązania interpretacyjne wykonywanych utworów w oparciu o szeroką wiedzę z zakresu stylu, tradycji wykonawczych i kontekstu historycznego powstania danego dzieła muzycznego.
Dodatkowo nauczysz się rozpoznawania utworów i umiejscawiania ich w kontekście historycznym i estetycznym, a także nabierzesz orientacji w literaturze muzycznej pochodzącej z różnych epok historycznych. Jeśli więc jesteś zainteresowany tematem szeroko pojętej muzyki, chcesz rozwijać swoje umiejętności gry na wybranym instrumencie i doprowadzić swój warsztat do perfekcji, a także zdobyć wszechstronne wykształcenie artystyczne, to studia na kierunku instrumentalistyka mogą okazać się dla Ciebie doskonałym wyborem.