Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe powstały w odpowiedzi na wymagania współczesnego rynku pracy, a także z myślą o osobach, które chciałyby związać swoją przyszłą karierę zawodową z pracą w sektorze bezpieczeństwa. W trakcie kształcenia studenci zdobędą podstawową wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jego zagrożeń i wyzwań stawianych współczesnemu pojmowaniu bezpieczeństwa międzynarodowego.
Dodatkowo poznają podstawy ekonomii i geopolityki, a także będą potrafili określić rolę i miejsce Polski na arenie międzynarodowej oraz systemu międzynarodowego w skali mikro i makro. Co ważne, absolwenci zyskają możliwość zastosowania w praktyce zdobytej wiedzy, m.in. poprzez umiejętność identyfikacji zagrożeń bezpieczeństwa międzynarodowego i planowania rozwiązań sytuacji problemowych związanych z bezpieczeństwem.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu nauk społecznych, w szczególności nauki o bezpieczeństwie, ale także nauki o polityce, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków międzynarodowych. Pozwoli to na swobodną interpretację otaczającego świata wraz z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa w ujęciu narodowym i międzynarodowym. Co więcej, studenci rozwiną też swoje kompetencje językowe z języka obcego na poziomie B2, a także opanują znajomość specjalistycznej terminologii branżowej, co znacznie ułatwi im rozwój przyszłej kariery zawodowej zarówno w Polsce, jak i za granicą.