Uczelnie w Olsztynie dążą do zapewnienia komfortu studiowania, dlatego kierunek zarządzanie możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiada Ci regularny tryb studiowania i systematyczne spotkania, warto rozważyć studia dzienne. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, warto wybrać spotkania weekendowe i studia zaoczne. Pamiętaj jednak o tym, że nawet na uczelniach publicznych studia niestacjonarne są płatne.
1. Dla kogo ten kierunek?
Wśród jednych z najnowocześniejszych kierunków studiów znajduje się zarządzanie, które odnosi się do podejmowania wszelkich decyzji, ustalania działań związanych z tym, co dzieje się z zasobami i kapitałami przeznaczonymi dla państwa i spółek prywatnych. Studia zarządzanie kreują specjalistów, którzy mają dryg władzy i w przyszłości chcą zajmować się kierowaniem, menedżerowaniem, a także nadzorowaniem pracy innych ludzi.
Idealni kandydaci na studia w tym zakresie nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Muszą odznaczać się silnym charakterem, zorganizowaniem, ale także kreatywnym umysłem i otwartością na nowości technologiczne. Zdolności przywódcze i wysoka komunikatywność to pierwsze kroki do sukcesu w zakresie zarządzania.
2. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku zarządzanie w Olsztynie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Olsztynie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
3. Gdzie studiować
Kierunek zarządzanie w Olsztynie możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Uczelnie w Olsztynie pragną zapewnić najwyższą jakość kształcenia w różnych dziedzinach nauki.
4. Praca po studiach
Studia zarządzanie w Olsztynie przygotowują studentów do podejmowania decyzji gospodarczych w zakresie organizacji, finansów i inwestycji, marketingu. Absolwenci prowadzą własną działalność gospodarczą, świadczą usługi doradcze i konsultingowe, zajmują stanowiska analityczne, kierownicze, operacyjne w instytucjach finansowych, przedsiębiorstwach, jednostkach administracji gospodarczej.
Absolwenci pracują w agencjach marketingowych i reklamowych, w przedsiębiorstwach, w działach zarządzania zasobami ludzkimi, w firmach konsultingowych, w działach logistyki, działach jakości, działach public relations. Zajmują się marketingiem, mediacją i negocjacjami, a umiejętności te korzystnie wypływają na sylwetkę absolwenta.
5. Program studiów i przedmioty
W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
rachunkowość finansowa,
-
informatyka w zarządzaniu,
-
finanse przedsiębiorstwa,
-
zarządzanie operacyjne,
-
transport i spedycja,
-
podstawy ubezpieczeń,
-
analiza ekonomiczna,
-
podstawy wycen,
-
zarządzanie projektami,
-
podstawy ubezpieczeń,
-
społeczna odpowiedzialność biznesu,
-
ergonomia,
-
ochrona własności intelektualnej,
-
mikroekonomia,
-
prawo
-
i wiele innych.
Studenci mają okazję rozwijać swoje zainteresowania w ramach konkretnych specjalności, takich jak: logistyka, rachunkowość i zarządzanie finansami, zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem, marketing i nowe media, kadry i płace i wiele innych. Oferty specjalnościowe warto zweryfikować na stronach uczelni w Olsztynie, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.
Studenci zgłębiają wiedzę odnoszącą się do teorii zarządzania i rozwiązywania problemów przedsiębiorstw w zakresie organizacyjnym, prawnym, finansowym, społecznym i psychologicznym. Rozwijają umiejętności kierownicze, interpretacyjne i językowe. Absolwenci szczycą się zdolnością przeprowadzania negocjacji, rozwiązywania konfliktów i współpracy z partnerami przedsiębiorstwa. Interdyscyplinarny kierunek studiów zapewnia rozwój kariery na arenie międzynarodowej dzięki nauce języków obcych i teoretycznej i praktycznej wiedzy związanej z zarządzaniem.