Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Coaching, mentoring, tutoring to ścieżka kształcenia, która poświęcona jest interdyscyplinarnych zagadnieniom z zakresu m.in. szeroko pojętego rozwoju osobistego lub zawodowego. Studenci coachingu, mentoringu, tutoringu zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np.: pomagania klientowi w osiągnięciu określonych celów; poprawienia efektywności klienta lub rozwiązywania jego problemów edukacyjnych; zarządzania rozwojem kariery oraz poprawy samopoczucia.
Studia na coachingu, mentoringu, tutoringu pozwalają studentom zgłębić tajniki związane m.in. z: komunikacją personalną w coachingu, mentoringu i tutoringu; specyfice pracy z klientem w zakresie osiągania celów oraz projektowania ścieżki rozwoju; procesom psychospołecznym zachodzącym w pracy z klientem; rozwojem kompetencji coacha; cechom skutecznych coachów, mentorów i tutorów.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą szukać zatrudnienia m.in.: na stanowisku tutora we wszystkich poziomach szkół; na stanowisku coacha, mentora lub tutora w organizacjach zajmujących się wspieraniem rozwoju osobistego i zawodowego pracowników; w placówkach sektora poradnictwa, wsparcia i pomocy. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność w zakresie np. świadczenia usług coachingowych, mentoringowych lub tutoringowych.
Studenci coachingu, mentoringu, tutoringu poznają m.in.: specyfikę rozwoju człowieka w cyklu życia w aspekcie psychologicznym i społecznym; mechanizmy oddziaływanai coacha, mentora i tutora na odbiorcę; sposoby pozytywnego wpływania na klienta w procesie osiągania celów; metodykę typowych zadań coacha, mentora i tutora. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: skutecznej komunikacji interpersonalnej; prawnym i etycznym ograniczeniom coachów, mentorów i tutorów; sposobom zwiększania potencjału własnego oraz innych osób w środowisku pracy.
Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie np.: planowania i organizowania pracy z klientem; animowania działań wpływających na rozwój osobisty innych osób; przygotowywania modelu postępowania; doboru odpowiedniej metody, techniki i narzędzia w pracy coacha, mentora lub tutora; skutecznego kierowania zespołem. Studenci tej ścieżki kształcenia rozwijają cenne umiejętności komunikacyjne, organizacyjne, kierownicze lub związane z empatią. Coaching, mentoring, tutoring to studia, które przygotowują również kompleksowo do samodzielnego projektowania własnej ścieżki rozwoju osobistego lub zawodowego.
W programie studiów na coachingu, mentoringu, tutoringu znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: technik komunikacyjnych stosowanych w relacji trener-klient; psychospołecznych aspektów rozwoju osobistego i zawodowego człowieka; typów problemów edukacyjnych i wychowawczych człowieka; metod prowadzenia indywidualnej lub grupowej nauki; roli mentora w relacji z klientem.
Absolwenci coaachingu, mentoringu, tutoringu mogą aplikować na stanowiska np. doradcze, kierownicze, szkoleniowe, eksperckie lub związane z dydaktyką, profilaktyką społeczną i komunikacją społeczną. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą odnaleźć się w takich zawodach jak m.in. coach, tutor, mentor, lider zespołu. Ponadto absolwenci coachingu, mentoringu, tutoringu przygotowują absolwentów również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej oraz projektowania swojej własnej, indywidualnej ścieżki zawodowej.
Absolwent coachingu, mentoringu, tutoringu może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Coaching, mentoring, tutoring to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku psychologia.
Psychologia to kierunek interdyscyplinarny, który pozwala studentom poznać np. emocjonalne i behawioralne aspekty funkcjonowania człowieka w jego życiu codziennym. Wiedza i umiejętności psychologów są cenione w różnorodnych środowiskach zawodowych. Absolwenci psychologii mogą liczyć na zatrudnienie np. w środowisku medycznym, kulturalnym, medialnym, biznesowym, edukacyjnym, resocjalizacyjnym czy związanym z komunikacją społeczną. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są też kompleksowo przygotowane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu