Studenci podologii klinicznej zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: przeprowadzania kompleksowej terapii ciała, w szczególności skóry oraz płytki paznokciowej stóp i dłoni; technologii, chemii i receptury kosmetycznej; dermatologii; patofizjologii; farmakologii czy bezpieczeństwa w gabinecie kosmetycznym.
Absolwenci podologii klinicznej mogą liczyć na zatrudnienie np. na stanowisku podologa – zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku gospodarczego. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą lub doradczą w zakresie podologii i szeroko pojętej kosmetologii.
Specjalności na kierunku kosmetologia
Podologia kliniczna to ścieżka kształcenia skierowana w szczególności do tych osób, które interesują się m.in.: zmianami chorobowymi skóry i płytki paznokciowej na stopach lub dłoniach czy zastosowaniem i techniką wykonania zabiegów podologicznych. W programie podologii klinicznej znajdują się przedmioty, które poświęcone są np.: prawidłowemu postępowaniu z paznokciem wrastającym w każdym stadium wrastania; zasadom ostrożnej pracy w przypadku stopy cukrzycowej; metodom doboru odciążeń stóp i postępowania z ranami.
Uczelnie w Poznaniu, które oferują podologię klinicznej, zapewniają studentom tej ścieżki kształcenia możliwość udziału w zajęciach praktycznych, organizowanych np. w związku z organizowanymi targami kosmetycznymi, szkoleniami firmowymi czy produkcją kosmetyków. Studenci tej ścieżki kształcenia mają także możliwość podejścia do zawodowego państwowego egzaminu dyplomowego uprawniającego do wykonywania zawodu technika usług kosmetycznych (po wcześniejszym obraniu odpowiedniej drogi edukacyjnej).
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: narzędzi, kosmetyków i technik stosowanych powszechnie w zabiegach podologicznych; sposobów prowadzenia współpracy z klientem/pacjentem lub innymi specjalistami kosmetologii; zasad regulacji prawnych w aspekcie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych.
Absolwenci podologii klinicznej mogą liczyć na pracę np. na stanowisku podologa w dowolnym gabinecie podologicznym lub kosmetologicznym. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również liczyć na zatrudnienie m.in. na stanowisku doradczym, eksperckim lub organizacyjnym. Ponadto absolwenci podologii klinicznej są gotowi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży Beauty,
Absolwent ścieżki kształcenia podologia kliniczna może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Podologia kliniczna to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku kosmetologia.
Studenci kosmetologii rozwijają swoje zdolności z zakresu m.in. prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania, biomechaniki czy przeprowadzania oceny funkcjonowania układu krążenia. Absolwenci tego kierunku zajmują się m.in. stylizacją ubioru, makijażem czy autoprezentacją, a także pełnieniem usług pielęgnacyjnych lub leczniczych. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu kosmetolodzy znają np. budowę oraz funkcjonowanie ludzkiego ciała, a także jego reakcje na poszczególne bodźce.
W zależności od specjalności, którą podejmie student, przyszły specjalista może rozwijać się w kierunku np. medycznych, estetycznych lub pielęgnacyjnych aspektów współczesnej kosmetologii. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu teoretycznemu kosmetolodzy m.in. skutecznie kreują zewnętrzny wizerunek osoby, niwelują defekty skóry pacjentów czy poprawiają kondycję włosów lub paznokci klientów. Absolwenci kosmetologii mogą szukać zatrudnienia np. w: salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej czy centrach SPA.
Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Poznaniu
Zobacz także: