Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na zarządzaniu i inżynierii produkcji kosmetyków skierowane są w szczególności do tych osób, którym zależy na zdobyciu wiedzy i umiejętności niezbędnych np. do koordynowania procesów produkcyjnych i sprzedażowych w szeroko pojętej branży Beauty. W trakcie nauki studenci poznają m.in.: podstawy zarządzania projektami; nowoczesne narzędzia charakterystyczne dla technologii formulacji kosmetycznej; rodzaje i zastosowanie różnych produktów kosmetycznych.
Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie np.: planowania badań oraz oceny działania kosmetyków. W programie zarządzania i inżynierii produkcji kosmetyków znaleźć można także przedmioty poświęcone m.in.: podstawom fitoterapii i fitokosmetykom, zarządzaniu projektami czy marketingu w branży kosmetycznej.
Absolwenci zarządzania i inżynierii produkcji kosmetyków mogą szukać zatrudnienia m.in. w firmach produkujących lub badających produkty kosmetyczne, a także w różnorodnych gabinetach kosmetycznych czy instytucjach naukowo-badawczych. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą w branży kosmetycznej.
Specjalności na kierunku kosmetologia
Studenci zarządzania i inżynierii produkcji kosmetyków mogą poznać m.in.: techniczne, biochemiczne, prawne i praktyczne aspekty produkowania, badania i stosowania różnego rodzaju produktów kosmetycznych, a także zasady zarządzania tymi procesami. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: toksyczności leków i kosmetyków; sposobom dawkowania i aplikowania produktów kosmetycznych; podstawom projektowania receptur kosmetycznych i przygotowywania preparatów kosmetycznych.
Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie m.in.: diagnostyki skóry z wykorzystaniem różnych instrumentów diagnostycznych; posługiwania się zaawansowaną technologicznie aparaturą kosmetyczną i laboratoryjną; pełnienia roli lidera w zespole odpowiedzialnym za produkcję lub badanie produktów kosmetycznych. Ponadto studenci tej ścieżki kształcenia uczą się również np.: współdziałania w planowaniu i realizacji zadań badawczych w zakresie kosmetologii; wykonywania samodzielnych analiz statystycznych; podejmowania aktywności na rzecz promocji zdrowia w środowisku społecznym.
W programie studiów na ścieżce kształcenia zarządzanie i inżynieria produkcji kosmetyków znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: laboratoryjnych narzędzi badawczych stosowanych w kosmetologii; specyfiki procesów zachodzących w produkcji kosmetyków; zasad zarządzania projektami oraz przeprowadzania badań produktów kosmetycznych.
Absolwenci zarządzania i inżynierii produkcji kosmetyków wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są do pełnienia np. funkcji kierowniczej, analitycznej, doradczej lub eksperckiej w zakresie wytwarzania, oceniania oraz badania produktów kosmetycznych o różnym zastosowaniu. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub naukowo-badawczą w szeroko pojętej branży Beauty.
Absolwent ścieżki kształcenia zarządzanie i inżynieria produkcji kosmetyków może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Zarządzanie i inżynieria produkcji kosmetyków to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku kosmetologia.
Kosmetologia to dziedzina, która teoretyczne założenia czerpie w szczególności z nauk medycznych. Studenci kosmetologii zdobywają szeroką wiedzę z zakresu m.in. fizjologii, farmakologii, mikrobiologii, higieny, estetyki, patofizjologii, histopatologii, alergologii oraz podstaw dermatologii czy medycyny estetycznej.
Absolwenci kosmetologii mogą aplikować na stanowiska np. doradcze, eksperckie lub związane m.in. z pełnieniem usług leczniczych, pielęgnacyjnych, relaksujących lub upiększających w zakresie kosmetologii. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozwijać swoją karierę zawodową w zakresie m.in.: wizażu i kreowania wizerunku, charakteryzacji, masażu, rehabilitacji, podologii, produkcji kosmetyków czy dystrybucji produktów kosmetycznych, współpracy ze specjalistami różnych dziedzin (np. z dermatologiem, chirurgiem estetycznym).
Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Poznaniu
Zobacz także: