Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji to ścieżka kształcenia, która umożliwia studentom zdobycie wiedzy z zakresu stosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych do zarządzania procesami logistycznymi w zaopatrzeniu i dystrybucji.
W trakcie zajęć studenci zdobywają wiedzę o kanałach dystrybucyjnych, o funkcjonowaniu i roli centrów dystrybucyjnych i logistycznych. Nauczą się wybierać dostawców i ustalać wielkość dostaw oraz gospodarować zapasami.
Przedmioty, jakie czekają na studentów logistyka zaopatrzenia i dystrybucji to m.in.: rynek usług logistycznych, infrastruktura transportu, strategie i struktury handlu, logistyczne aspekty merchandisingu, gospodarka elektroniczna, negocjacje handlowe oraz ocena i wybór dostawców.
Absolwenci logistyka zaopatrzenia i dystrybucji będą gotowi do pracy na takich stanowiskach, jak: pracownik przedsiębiorstwa produkcyjnego, usługowego i handlowego oraz instytucji administracji publicznej, pracownik centrum dystrybucyjnego i centrum logistycznego, specjalista w pionie zaopatrzenia, specjalista w pionie dystrybucji, specjalista w dziale organizacji pracy w centrum dystrybucyjnym lub logistycznym, pracownik ds. organizacji dostaw zaopatrzeniowych oraz pracownik ds. organizacji współpracy z przedsiębiorstwami logistycznymi lub spedycyjnymi.
Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji to ścieżka kształcenia, która oferowana jest przez łódzkie uczelnie. Studenci, którzy zdecydowali się na tę ścieżkę mają szansę na zdobycie wiedzy z zakresu stosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych do zarządzania procesami logistycznymi w zaopatrzeniu i dystrybucji.
Program studiów o ścieżce logistyka zaopatrzenia i dystrybucji pozwala studentom również zdobycie wiedzy o kanałach dystrybucyjnych, o funkcjonowaniu i roli centrów dystrybucyjnych i logistycznych.
W programie ścieżki ścieżce logistyka zaopatrzenia i dystrybucji znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji to ścieżka kształcenia, która oferowana jest przez uczelnie w Łodzi i pozwala studentom na zdobycie umiejętności niezbędnych do przyszłej pracy zawodowej.
Dodatkowym atutem tej ścieżki kształcenia jest przewidywany w programie studiów język obcy na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.
Absolwenci ścieżki kształcenia logistyka zaopatrzenia i dystrybucji, którzy ukończyli studia w Łodzi, są przygotowani do pracy na takich stanowiskach, jak m.in. pracownik przedsiębiorstwa produkcyjnego, usługowego i handlowego oraz instytucji administracji publicznej, pracownik centrum dystrybucyjnego i centrum logistycznego, specjalista w pionie zaopatrzenia, specjalista w pionie dystrybucji, specjalista w dziale organizacji pracy w centrum dystrybucyjnym lub logistycznym, pracownik ds. organizacji dostaw zaopatrzeniowych oraz pracownik ds. organizacji współpracy z przedsiębiorstwami logistycznymi lub spedycyjnymi. Absolwenci również gotowi są do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Absolwenci logistyki mogą szukać zatrudnienia m.in. w:
Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji to studia, które można podjąć w ramach kierunku studiów logistyka w Łodzi.
Logistyka to kierunek studiów, który oferowany jest przez łódzkie uczelnie. Studenci w trakcie zajęć poznają zagadnienia z zakresu logistyki, transportu i spedycji. Przyszli absolwenci logistyki uczą się, jak kontrolować przepływ surowców, a także jak organizować wszystko zgodnie z terminami dostaw.
W trakcie studiów na kierunku logistyki studenci zdobywają wiele umiejętności m.in. zakresu infrastruktury logistycznej w przedsiębiorstwie, towaroznawstwa i międzynarodowych rynków produktowych, controllingu i audytu logistycznego, e-logistyki, transportu międzynarodowego i spedycji, zarządzania jakością w logistyce, infrastruktury logistycznej oraz zarządzania łańcuchem dostaw.
Łódzkie uczelnie oferujące kierunek logistyka mają w ofercie również wiele specjalności, dzięki którym studenci mogą zdobywać dodatkową specjalistyczną wiedzę oraz mogą ukierunkować się na swoją przyszłą pracę zawodową.
Studenci logistyki zobowiązani są również do odbycia praktyk zawodowych, które pozwalają na sprawdzenie nabytych umiejętności w praktyce. Dodatkowo studenci mogą rozwijać się w zakresie wybranego przez siebie języka obcego na poziomie B2 – co jest niezwykle ważne na arenie międzynarodowej oraz w pracy logistyka.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Łodzi
Zobacz także: