Informatyka - Gorzów Wielkopolski

Informatyka - Gorzów Wielkopolski

Informatyka - Gorzów Wielkopolski

Studia w Gorzowie Wlkp.

informatyka

Odkryj kierunek informatyka w Gorzowie Wielkopolskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

23.02.2023

Informatyka - studia Gorzów Wielkopolski 2023 | woj. lubuskie

Studia na kierunku Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia na kierunku informatyka w Gorzowie Wielkopolskim
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Gorzowie Wielkopolskim informatykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (AJP) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 40 tys. kandydatów (o 4616 więcej niż rok wcześniej).
 
Specjalności
Współczesne studia informatyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku informatyka w Gorzowie Wielkopolskim: automatyka i mechatronikaprojektowanie i eksploatacja sieci komputerowychtworzenie aplikacji internetowychinżynieria oprogramowania i baz danychprogramowanie urządzeń technicznychsieci komputerowe i systemy teleinformatyczne... specjalności na informatyce w Gorzowie Wielkopolskim>
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku informatyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, informatyka, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku informatyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Gorzów Wielkopolski

Zobacz, na jakich uczelniach w Gorzowie Wielkopolskim jest kierunek INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Żeby dostać się na Informatykę, wykładanej na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, należy udowodnić dobrze ugruntowaną wiedzę z zakresu kluczowych dla tego kierunku przedmiotów. Aby tego dokonać, oszacuj swoje możliwości i na tej podstawie rozpocznij odpowiednio wczesne przygotowania do rozszerzonego egzaminu maturalnego z matematyki, informatyki, języka angielskiego oraz fizyki. Tylko poprzez uzyskanie wystarczającej liczby procentowej zdołasz pokonać konkurentów, którzy mają podobne do ciebie aspiracje rozpoczęcia Informatyki w Gorzowie Wielkopolskim.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

Jak wyglądają studia na kierunku Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

Takie kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskimjak na przykład Informatyka, każdy z przyszłych studentów może podjąć w ramach trybu stacjonarnego lub zaocznego, zapewniając sobie tym samym możliwość zagospodarowania czasu podczas wszystkich semestrów nauki wedle własnych potrzeb i podejmowanych aktywności. To, na jaki tryb się zdecydujesz, będzie miało odzwierciedlenie w charakterze pobieranej wiedzy, jednak nie wywrze żadnego wpływu na możliwość ukształtowania ścieżki zawodowej każdego z absolwentów.

Chcąc pobierać naukę codziennie w trakcie trwania pięciu dni roboczych każdego tygodnia, warto rozważyć podjęcie Informatyki stacjonarnie. W ten sposób zapewnisz sobie nie tylko możliwość systematycznego pogłębiania kompetencji w sposób bardzo regularny, ale również unikniesz konieczności poświęcania weekendów na uczęszczanie na zajęcia.

Studia w trybie niestacjonarnym, który jest również zwany zaocznym, posiadają niewątpliwą zaletę, jaką jest szansa na równoległe podjęcie innej aktywności, która pochłania znaczne zasoby czasowe. Dlatego tryb ten jest najczęściej wybierany przez tych, którzy marzą o podjęciu pełnoetatowej pracy i jednoczesnym kształceniu na wybranej uczelni wyższej. Wybór ten generuje obowiązek opłacania czesnego, co powinien mieć na uwadze każdy przyszły kandydat na studia.

 

 

Nie ulega wątpliwości, że zawód informatyków uchodzi obecnie za jeden z najlepszych pod względem możliwości zatrudnienia na rynku międzynarodowym oraz generowanych średnich zarobków. Te czynniki oraz zainteresowanie tematyką kształcenia przyciągają każdego roku szerokie grono chętnych do podjęcia tego pragmatycznego kierunku studiów. Gorzów Wielkopolski jest jednym z ośrodków akademickich, które podjęły się wyzwania polegającego na wykształceniu grona kompetentnych specjalistów. Akademia im. Jakuba z Paradyża to uczelnia, do której możesz skierować swoją aplikację.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Informatyka uposaża studentów w wszechstronną wiedzę kierunkową, dzięki której zyskują oni szansę na dobrze płatne i przyszłościowe zatrudnienie.

 

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • języki programowania,
 • matematyka dyskretna,
 • algorytmy i struktury danych,
 • analiza matematyczna,
 • metody programowania.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku informatyka w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.
Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Podjęcie kierunku studiów o charakterze rozbieżnym z zainteresowaniami i predyspozycjami danego kandydata może skutkować szybkim wypaleniem zawodowym, a nawet brakiem satysfakcji z nauki na studiach. Dlatego zastanowienie się, czy dany kierunek studiów będzie właściwym do podjęcia jest szczególnie ważnym procesem decyzyjnym. Idealni kandydaci na Informatykę w Gorzowie Wielkopolskim powinni wyróżniać się zamiłowaniem do przedmiotów ścisłych i nauk technicznych, wykazywać predyspozycje do zgłębiania dziedzin interdyscyplinarnych oraz cechować się ambicją, pozwalającą na odniesienie wielu dydaktycznych sukcesów.

 

4. Program studiów

Podstawą pod rozwój specjalistycznych zagadnień informatycznych była oczywiście matematyka. Dlatego rozpoczynając Informatykę w Gorzowie Wielkopolskim przygotujesz się na operowanie skomplikowanymi zagadnieniami matematycznymi oraz rozwiązywanie złożonych problemów logicznych. Tak naprawdę z matematyką będziesz miał do czynienia na każdym etapie kształcenia, dlatego upewnij się, że jesteś jej prawdziwym miłośnikiem.

Praktyczne warsztaty zajęciowe przygotują cię do poznania kilku najpopularniejszych języków programowania, dzięki którym nauczysz się tworzenia stron internetowych, pisania użytecznych aplikacji, kontrolowania poprawności działania systemów informatycznych, a nawet pracy nad graficznym zapleczem multimedialnym gier komputerowych.

Ile trwają studia na kierunku Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

Studia na kierunku Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Jedną z cech, która wyróżnia studia informatyczne, jest między innymi czas ich trwania. Każda z uczelni stara się zaoferować jak najlepszy program kształcenia swoim studentom, a czas trwania danego kierunku będzie się różnił w zależności od tytułu, jaki zdobędą jego absolwenci. Dlatego kończąc Informatykę można uzyskać tytuł inżyniera. Studia w Gorzowie Wielkopolskim na opisywanym kierunku są skonstruowane w taki sposób, że absolwenci otrzymują tytuł inżyniera i uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie po ukończeniu trzyipółletniego cyklu edukacji.

Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

Jednym z największych atutów, jakie niosą za sobą studia informatyczne, jest ich wszechstronność. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać wielu przeciętnym zjadaczom chleba, nauka przedstawiana w trakcie tych studiów oscyluje nie tylko wokół komputerów, ale uczy również współpracy grupowej, obsługi wszelkich podzespołów elektronicznych oraz uposaża w wiedzę ekonomiczną i biznesową, niezwykle przydatną w przyszłościowym kształtowaniu swojej kariery zawodowej.

Absolwenci Informatyki w Gorzowie Wielkopolskim mogą szukać zatrudnienia jako samodzielni programiści, twórcy stron internetowych i gier komputerowych, a także stanowić część większego zespołu informatycznego w międzynarodowych korporacjach, których głównym zadaniem jest tworzenie wszelakich statystyk, aplikacji, programów i systemów komputerowych.

Po ukończeniu studiów informatycznych, absolwenci będą mogli związać swoją przyszłość z niemal każdą branżą współczesnego rynku pracy, gdyż zdecydowana większość z nich opiera swoją działalność o przyszłościowe systemy informatyczne. Dlatego praca w branżach administracyjnych, edukacyjnych, medycznych, a nawet kryminalistycznych stanie otworem przed wszystkimi absolwentami Informatyki w Gorzowie Wielkopolskim.

Absolwenci mogą podjąć pracę zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, w międzynarodowych korporacjach oraz małych firmach informatycznych. Najlepsze oferty pracy są skierowane do absolwentów o najlepszych referencjach, dlatego jako student postaraj się odnieść jak największy sukces podczas edukacji.

Gdzie studiować na kierunku informatyka w Gorzowie Wielkopolskim?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2021/2022, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AJP.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

 

czytaj dalej uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Informatyka studia stacjonarne - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Informatyka studia niestacjonarne - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim
 
Informatyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Gorzowie Wielkopolskim

 

Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Wydział Techniczny) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

Uzyskanie pewności w kwestii posiadania odpowiednich predyspozycji do podjęcia kierunku studiów o określonej specyfice może pozwolić na bardziej odpowiedzialne podejście do kwestii swojej przyszłej edukacji. Dlatego sprawdzenie swoich możliwości przed aplikacją jest tak samo ważne, jak zgłębienie wszystkich procedur kwalifikacyjnych, koniecznych do spełnienia, aby rozpocząć Informatykę. Dlatego jeżeli:

 • Jesteś zainteresowany najnowszymi technologiami,
 • żaden sprzęt komputerowy nie stanowi dla ciebie tajemnicy,
 • informatyka od zawsze była twoim ulubionym przedmiotem szkolnym,

 

to prawdopodobnie studiowanie tej dziedziny jest ci odgórnie przeznaczone. Pamiętaj jednak, że obecnie Informatyka otwiera wiele list opisujących najchętniej wybierane kierunki studiów, dlatego postaraj się o uzyskanie wystarczającej liczby punktów kwalifikacyjnych, dzięki którym zdołasz pokonać swoich konkurentów. Przedmiotami kwalifikacyjnymi dla tego kierunku są: matematyka, język obcy nowożytny, informatyka oraz fizyka. Uzyskanie wysokiego wyniku procentowego przełoży się na znaczną liczbę punktów koniecznych do zdobycia w procesie rekrutacji.

Udział w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach przedmiotowych jest idealnym sposobem na polepszenie swoich kwalifikacji Laureaci i finaliści otrzymają również prestiżowy przywilej, polegający na możliwości dokonania dowolnego wyboru w kwestii rozpoczęcia studiów na wybranym wcześniej kierunku. Olimpiadami, które mogą mieć realny wpływ na ukształtowanie twojej przyszłości, będą:

 • Olimpiada Matematyczna,
 • Olimpiada Informatyczna,
 • Olimpiada Fizyczna.

 

Proces rekrutacji

Zapewne doskonale orientujesz się w specyfice elektronicznej rejestracji kandydatów, dlatego przejście przez cały proces kwalifikacyjny nie powinien stanowić dla ciebie problemu. Po zakwalifikowaniu się na Informatykę w Gorzowie Wielkopolskim, pozostanie ci już tylko dostarczenie pliku koniecznych do zwieńczenia rekrutacji dokumentów. Wśród nich najpewniej znajdą się:

 • fotografia do legitymacji,
 • dowód osobisty,
 • kserokopia świadectwa maturalnego,
 • dokumenty potwierdzające odniesienie sukcesów na olimpiadach przedmiotowych,

 

STUDIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim

studia w Gorzowie Wielkopolskim

 

INFORMATYKA - ważne informacje

informatyka studia

informatyka studia online

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Gorzowie Wielkopolskim

Studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku Informatyka nie bez powodu stają się głównym wyborem przyszłych maturzystów, chcących zdobywać szeroką wiedzę, dzięki której staną się wartościowymi pracownikami na współczesnym rynku pracy. O renomie kierunku najlepiej świadczą wypowiedzi studentów i absolwentów.

Karolina, studentka trzeciego roku Informatyki w Gorzowie Wielkopolskim, mówi:

„Dzisiaj już chyba nikt nie wątpi w to, że praca informatyków jest niezwykle ceniona przez wielu pracodawców. Szczerze mówiąc właśnie dlatego zdecydowałam się na te studia. Chociaż czasem jest ciężko, to wiem, że już niedługo rozpocznę karierę zawodową, dzięki której zapewnię sobie godne życie.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Gorzów Wielkopolski studia i stopnia

Informatyka Gorzów Wielkopolski studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Gorzów Wielkopolski studia stacjonarne

Informatyka Gorzów Wielkopolski studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w Gorzowie wielkopolskim

Kierunki informatyczne w Gorzowie Wielkopolskim

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia