Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Edukacja medialna i techniki dziennikarskie to interdyscyplinarna ścieżka kształcenia, która pozwala studentom poznać m.in.: zasady kreatywnego projektowania przekazów medialnych oraz ich zastosowanie w działalności edukacyjnej i promocyjnej; techniki dziennikarskie stosowane we współczesnych mediach; nowe technologie charakterystyczne dla mediów; znaczenie mediów we współczesnym świecie.
Studia te są skierowane w szczególności do tych osób, które interesują się m.in.: problematyką zagrożeń związanych z aktywnością dzieci i młodzieży w przestrzeni cyfrowej czy sposobami wykorzystywania narzędzi cyfrowych w dowolnej działalności badawczej i projektowej. W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy maja okazję np.: wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, poznać techniki audiowizualne oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystywać elementy grafiki komputerowej w mediach i jak realizować etiudy filmowe.
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: nowoczesnych technik stosowanych w mediach; zagrożeń charakterystycznych dla współczesnych mediów i cyberprzestrzeni; roli dziennikarzy w rozwoju i promocji edukacji w społeczeństwie.
Edukacja medialna i techniki dziennikarskie przygotowują absolwentów do pracy w roli np.: pedagoga medialnego, dydaktyka aplikacji multimedialnych, metodyka edukacji na odległość czy specjalisty ds. uzależnień od mediów cyfrowych. Kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są cenione w różnorodnych środowiskach zawodowych, dzięki czemu absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku.
Absolwent edukacji medialnej i technik dziennikarskich może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Edukacja medialna i techniki dziennikarskie to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku pedagogika.
Studenci pedagogiki mogą rozwijać swoje kompetencje w ramach jednej z licznych ścieżek kształcenia, które oferowane są przez uczelnie w Warszawie. Kierunek ten przygotowuje uczestników zajęć do m.in.: pracy z dziećmi i młodzieżą czy osobami starszymi lub dorosłymi, które zmagają się z problemami wychowawczymi lub edukacyjnymi. Pedagogika stosowana jest w różnorodnych programach (m.in.: resocjalizacyjnych, socjalizacyjnych, kulturowych, społecznych, edukacyjnych itp.), które wymagają znajomości odpowiednich technik dydaktycznych.
Kompetencje pedagogów cenione są szczególnie w sektorze terapeutycznym i oświatowym, jednak absolwentom pedagogiki nie jest też straszny marketing – coraz więcej firm i przedsiębiorstw decyduje się na usługi pedagogiczne, które usprawniają pracę zespołu oraz podnoszą jakość relacji z klientem. Pedagodzy mają szansę rozwijać się np. w firmach szkoleniowych lub działach ds. rozwoju kadr. Ponadto osoby te odnajdą się na takich stanowiskach, jak np.: animator kultury, terapeuta, szkoleniowiec, trener czy doradca zawodowy.
Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie
Specjalności na kierunku pedagogika