Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia to ścieżka kształcenia, która przygotowuje studentów do podjęcia w przyszłości pracy w sektorze ochrony zdrowia publicznego. Program tych studiów składa się z przedmiotów, które poświęcone są nie tylko prawno-ekonomicznym zagadnieniom, ale również problemom związanym z funkcjonowaniem współczesnej administracji w kontekście zapewnienia oraz utrzymania bezpieczeństwa zdrowia obywateli.
Program obejmuje przedmioty takie jak: system ochrony zdrowia w Polsce, zadania organów administracji publicznej w zakresie ochrony zdrowia, prawo medyczne.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia wyróżniają się kompetencjami oraz specjalistyczną wiedzą, które są niezbędne do pełnienia funkcji np. kierowniczych, doradczych lub organizacyjnych w zakładach publicznej i niepublicznej opieki zdrowotnej.
Studia związane z administracją i zarządzaniem w ochronie zdrowia poświęcone są w szczególności organizacji oraz zadaniom instytucji i organów ochrony zdrowia publicznego.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które pozwalają studentom poznać i zrozumieć najważniejsze regulacje prawne w ochronie zdrowia, a także sposoby finansowania świadczeń zdrowotnych oraz narzędzia, które stosowane są w zarządzaniu polityką społeczną i zdrowotną państwa.
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki sektora ochrony zdrowia publicznego; zadań instytucji i organów odpowiedzialnych za prowadzenie prawidłowej polityki zdrowotnej; sposobów zarządzania i przekazywania informacji.
Absolwent administracji i zarządzania w ochronie zdrowia może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.
Administracja to kierunek studiów oferowany przez liczne uczelnie w Warszawie. Absolwenci administracji kompleksowo są przygotowani do pełnienia różnorodnych funkcji m.in.: urzędniczych, kierowniczych, organizacyjnych, doradczych, politycznych, dyplomatycznych czy związanych z komunikacją, negocjacją, finansami i rachunkowością lub kontrolingiem.
Studia na tym kierunku pozwalają studentom rozwinąć umiejętności w zakresie np.: analizowania i interpretowania przepisów prawnych, koordynowania działalności urzędów, sporządzania sprawozdań i protokołów, zarządzania projektami aktów administracyjnych.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie
Zobacz także: