Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.
Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej - studia Katowice 2024 | woj. śląskie
Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej to studia licencjackie i magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.
Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
W trakcie studiów na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej to perspektywiczny kierunek umożliwiający zdobycie umiejętności zarządzania kreatywnymi projektami z szerokiego zakresu kinematografii. Studenci zgłębią tajniki zagadnień związanych z komunikacją medialną, prawem, ekonomią, technologią produkcji filmowej i telewizyjnej czy montażem filmowym. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: historia kultury i sztuki, technologia informacyjna, podstawy reżyserii filmowej i teatralnej oraz technik rejestracji obrazu, oraz dźwięku.
Praca po studiach
Studia w Katowicachpozwalają absolwentom odnaleźć się w pracy jako kierownicy produkcji, producenci czy producenci kreatywnych filmów fabularnych i dokumentalnych. Znajdują zatrudnienie w domach mediowych, agencjach reklamowych, a także instytucjach artystycznych. Doskonale odnajdują się także w teatrach, biurach organizacji imprez czy w domach kultury.
Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne
Kierunki studiów w Katowicach, do których należy organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w procesie rekrutacji, biorą pod uwagę wyniki z egzaminu maturalnego z takich przedmiotów, jak:
Język angielski,
Język polski,
Matematyka.
Kandydaci muszą też przejść rozmowę kwalifikacyjną, która dotyczy wiedzy o filmie i mediach. Wymagany jest też pozytywnie zdany sprawdzian predyspozycji do sprawowania funkcji kierownika produkcji w filmie i telewizji.
Rekrutacja na studia w Katowicachma charakter konkursowy, a liczba miejsc w grupie jest z góry określona. Na II stopień kształcenia z kolei mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, a także kierunków ekonomicznych, prawa, socjologii, kulturoznawstwa, dziennikarstwa czy komunikacji społecznej.
Przyjęcie na II stopień odbywa się na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, jaka weryfikuje wiedzę o różnych rodzajach struktur i instytucji społecznych. Osoby zakwalifikowane, których program ukończonych studiów znacznie odbiegać od programu na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, mogą być zobowiązane do zaliczenia różnic programowych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Dla kandydatów z NOWĄ MATURĄ i dla kandydatów ze STARĄ MATURĄ: Rozmowa kwalifikacyjna: wiedza o filmie i mediach oraz sprawdzian predyspozycji do sprawowania funkcji kierownika produkcji w filmie i telewizji. Kandydaci muszą posiadać zdany egzamin maturalny/egzamin dojrzałości.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I TELEWIZYJNEJ?
Studiana kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej skupiają się na poruszaniu zagadnień związanych z zarządzaniem kreatywnym projektami z szerokiego zakresu kinematografii. W programie studiów znajdują się przedmioty umożliwiające nabycie praktycznej i teoretycznej wiedzy dla profesjonalnej działalności w przemyśle filmowym, telewizyjnym i reklamowym.
W programie kształcenia znajdują się takie przedmioty, jak np.:
Ekonomia kultury i mediów,
Historia filmu,
Historia polskiego kina,
Mikroekonomia,
Organizacja produkcji filmowej,
Podstawy zarządzania,
Wstęp do wiedzy o filmie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnejmożemy podzielić na:
1. Typ
Studia I stopnia (licencjackie),
Studia II stopnia (magisterskie).
2. Tryb:
Studia stacjonarne,
Studia niestacjonarnie.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Katowicach na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej umożliwiają zdobycie studentom niezbędnej i praktycznej wiedzy dla profesjonalnej działalności w przemyśle filmowym, telewizyjnym, reklamowym i innym.
Absolwent stanie się też wykwalifikowany w dziedzinie zarządzania (instytucjami i zespołami), co umożliwi mu realizowanie się na różnorakich stanowiskach menadżerskich związanych z mediami i kulturą.
W trakcie kształcenia absolwenci zdobywają i poszerzają niezbędną wiedzę ekonomiczną, prawną i technologiczną, dzięki której będą efektywnie realizować wszelkie projekty.
Rozwijają także swoje zdolności komunikacyjne i społeczne – kluczowe w zawodzie łączącym umiejętne zarządzanie i wykorzystywanie pracy twórczej. Zdobyte umiejętności pozwalają na kontynuowanie studiów II oraz III stopnia.
Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej:
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I TELEWIZYJNEJ?
Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej trwają od 3 lata (studia licencjackie) oraz 2 lata (studia magisterskie).
Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania
Poziom studiów
czas trwania
otrzymywany tytuł
studia I stopnia
3 lata
licencjat
studia II stopnia
2 lata
magister
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I TELEWIZYJNEJ
Studia kształcą kadrę specjalistów, którzy mogą samodzielnie kierować produkcją filmową i audiowizualną, a nawet objąć prestiżowe, kierownicze funkcje w instytucjach impresariatu artystycznego, kultury, firmach dystrybutorskich czy marketingowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
Menedżerowie mediów i kultury,
Kierownik produkcji,
Producent,
Producent kreatywnego filmu fabularnego i dokumentalnego, widowisk i spektakli telewizyjnych.
Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, pomagają studentom rozwijać swoje umiejętności i kompetencje niezbędne w dalszej pracy zawodowej. Kształcenie pozwala zyskać absolwentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też praktyczne umiejętności związane z językiem japońskim i przyszłą karierą.
Poziom i tryb studiów
Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat
rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni
klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec
zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie
prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dla kandydatów z NOWĄ MATURĄ i dla kandydatów ze STARĄ MATURĄ: Rozmowa kwalifikacyjna: wiedza o filmie i mediach oraz sprawdzian predyspozycji do sprawowania funkcji kierownika produkcji w filmie i telewizji. Kandydaci muszą posiadać zdany egzamin maturalny/egzamin dojrzałości.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Popularne kierunki artystyczne w Katowicach i woj. śląskim
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu