Filologia germańska - Kraków

Filologia germańska - Kraków

Filologia germańska - Kraków

Studia w Krakowie

filologia germańska

Odkryj kierunek filologia germańska w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia germańska - studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Filologia germańska w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia germańska - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek filologia germańska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Filologia germańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska w Krakowie?

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że studia filologiczne są propozycją, na którą decyduje się szerokie grono przyszłych aplikantów. Oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie Filologii germańskiej w Krakowie, będziesz musiał liczyć się z konkurencją.

Żeby zwiększyć swoje szanse aplikacyjne, uzyskaj wysokie wyniki z języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, historii sztuki, geografii, filozofii, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, języka polskiego, języka włoskiego, języka rosyjskiego, języka łacińskiego i kultury antycznej oraz wiedzy o społeczeństwie, gdyż są to przedmioty odgrywające główną rolę w procesie rekrutacji na większości uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia germańska w Krakowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia germańska w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

 

Filologia germańska to, tuż obok Filologii angielskiej, najczęściej wybierany kierunek studiów z kanonu nauk humanistycznych, niepozbawiony podstaw dziedzin społecznych. Opisywana dziedzina kształcenia jest bardzo często podejmowana nie tylko przez osoby zainteresowane związaniem swojego przyszłego życia zawodowego z dowolnym aspektem tego kierunku, ale również przez tych, którzy chcieliby hobbystycznie kształcić się w zakresie językoznawstwa i kultury niemieckiej.

Filologiczne kierunki studiów w Krakowie stanowią atrakcyjną propozycję edukacyjną dla licznego grona przyszłych studentów, którzy chcieliby rozwijać posiadane już kompetencje językowe, uczyć się nowych, pogłębiać informacje o niemieckojęzycznych kręgach kulturowych oraz przede wszystkim, marzących o związanie swojej przyszłości z takim zawodem, który wymaga codziennego posługiwania się językiem niemieckim. Sylwetka idealnego kandydata na Filologię germańską pokrywa się z zamiłowaniem do nauki języków, aspirowania do miana poligloty, zainteresowaniem dorobkiem kulturowym i literackim Niemiec, a także chęcią połączenia swojej przyszłości z codziennym używaniem tego języka. Jeżeli dysponujesz wymienionymi cechami, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na uczelnie w Krakowiektóre posiadają w swojej ofercie studia na kierunku Filologia germańska.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia germańska w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Niektórym wydawać by się mogło, że nauka na Filologii germańskiej oscyluje jedynie wokół zagadnień ściśle związanych z językiem, to znaczy jego leksyką, gramatyką, czy translatoryką. Prawda jest jednak taka, że studenci tego kierunku filologicznego zdobywają również wszechstronną wiedzę o historii, kulturze, literaturze, a nawet ekonomii Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. W ten sposób każdy z absolwentów jest w pełni świadomy swojego wykształcenia i potrafi w stu procentach wykorzystać posiadane kompetencje. Przedmioty, które najprawdopodobniej napotkasz na drodze swojego kształcenia, to między innymi:

 • publicystyka niemiecka
 • wstęp do językoznawstwa i literaturoznawstwa
 • trening interkulturowy
 • komunikacja międzykulturowa
 • praktyczna nauka języka niemieckiego
 • gramatyka opisowa języka niemieckiego

Ile trwają studia na kierunku filologia germańska w Krakowie?

Studia na kierunku Filologia germańska w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Studia w Krakowie na kierunku Filologia germańska powstały w kilku określonych celach. Pierwszym z nich jest odpowiedź na szerokie zainteresowanie młodych ludzi, którzy marzą o zdobyciu szerokiej wiedzy i umiejętności z pogranicza językoznawstwa, fonologii, gramatyki, a także kultury i sztuki twórców niemieckich. Kolejnym z celów jest wykwalifikowanie specjalistów, którzy będą w stanie zająć się wypełnianiem obowiązków zawodowych w:

 • szkołach
 • świetlicach środowiskowych
 • szkołach językowych
 • innych placówkach oświatowych

 

Jako absolwent zatrudnisz się również w międzynarodowych korporacjach, które opierają swoje działanie na nawiązywaniu kontaktów z kontrahentami zagranicznymi. Swobodne władanie językiem niemieckim będzie cenną umiejętnością dla biur tłumaczeniowych, organów administracji samorządowej oraz rządowej. Jak sam widzisz, wachlarz możliwości zawodowych jest niezwykle szeroki.

Gdzie studiować na kierunku filologia germańska w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia germańska w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Filologia germańska w Krakowie?

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

FILOLOGIA GERMAŃSKA - ważne informacje

filologia germańska studia

filologia germańska studia online

studia filologiczne w Krakowie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)