Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.
Monitorowanie i koordynacja badań klinicznych to studia podyplomowe w Rzeszowie, które skupiają się na przekazaniu słuchaczom kompetencji, wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego prowadzenia oraz monitorowania przebiegu badań klinicznych zgodnie z zasadą Dobrej Praktyki Klinicznej.
Studia uwzględniają etyczne, prawne i organizacyjne warunki prowadzenia, projektowania czy monitorowania badań klinicznych. Treści programowe są zgodne z wiarygodnymi danymi i informacjami epidemiologicznymi, medycznymi bazami danych i publikacjami źródłowymi.
Studia w Rzeszowie na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych przeznaczone są dla absolwentów szkół wyższych, którzy interesują się zagadnieniami medycznymi i pragną wykorzystać je w zawodzie. Kandydaci powinni znać język angielski na poziomie co najmniej komunikatywnym i przedłożyć w procesie rekrutacji odpowiedni certyfikat.
Zajęcia wiążą się z koniecznością opłacania czesnego co semestr. Wysokość opłaty jest z góry ustalona przez uczelnię i można ją rozłożyć na raty miesięczne.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych realizowane są całkowicie online za pomocą systemu Akademia w chmurze. Wszystkie zajęcia prowadzone są w czasie rzeczywistym przez Internet. Dzięki temu słuchacze mają bezpośredni kontakt z prowadzącym. Wykłady są nagrywane, dlatego student może wracać do nich ponownie wtedy, kiedy tylko zechce.
Wykładowcy kładą szczególny nacisk na przekazywanie wiedzy praktycznej w zakresie monitorowania badań klinicznych. W ramach licznych zajęć poruszane są zagadnienia z zakresu historii badań klinicznych, ich faz i kierunków rozwoju. Poza tym słuchacze zapoznają się ze znaczeniem poprawności prowadzenia dokumentacji źródłowej w ośrodku badawczym czy zasadami dobrej praktyki klinicznej.
W programie zajęć uwzględniono tak interesujące przedmioty, jak te, które obejmują tematykę dokumentacji w badaniu klinicznym, aspektów prawnych i etycznych prowadzenia badań klinicznych, zarządzania badaniami klinicznymi, monitorowania nimi czy audytów w badaniach klinicznych.
Zajęcia prowadzone są w języku polskim, ale wykorzystują także branżowe słownictwo w języku angielskim, które jest niezbędne do tego, aby monitor badań klinicznych funkcjonował w pracy.
Studia na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Absolwenci studiów na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych znają administracyjne oraz prawne wymogi etycznego oraz profesjonalnego prowadzenia badań klinicznych zgodnie z aktualnym porządkiem prawnym. Wiedzą także, jakie są teoretyczne oraz praktyczne rozwiązania stosowane w prowadzeniu badań klinicznych przez uznane firmy i instytucje w branży.
Po ukończeniu studiów słuchacze potrafią prowadzić dokumentację badań klinicznych, uzyskiwać zgody pacjenta. Znają także rodzaje umów w badaniach, regulacje w tym zakresie, zasady dobrej praktyki klinicznej. Wiedzą, jak organizować badania oraz jak planować rekrutację do nich.
Studia na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych, trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci studiów na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych są przygotowani do pracy monitora badań klinicznych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych
Studia na kierunku monitorowanie i koordynacja badań klinicznych kładą szczególny nacisk na przekazywanie praktycznych umiejętności w zakresie monitorowania badań klinicznych. Dlatego absolwenci bez problemu znajdą zatrudnienie w swojej branży.