Psychodietetyka - studia podyplomowe w Lublinie

Psychodietetyka - studia podyplomowe w Lublinie

Psychodietetyka - studia podyplomowe w Lublinie
Dodaj do ulubionych

Psychodietetyka - studia podyplomowe w Lublinie

Studia na kierunku psychodietetyka to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Psychodietetyka to studia podyplomowe w Lublinie, które łączą zagadnienia z obszaru nauk psychologicznych, dietetycznych z zasadami zdrowego stylu życia. Kształcenie obejmuje także zależności między procesem żywienia a zdrowiem psychicznym.

Studia skupiają się na poruszaniu tajników wpływu diety na nastrój, emocje czy zdolności poznawcze człowieka. Absolwenci w ramach kształcenia uczą się, jak nieść pomoc osobom w radzeniu sobie z zaburzeniami odżywiania.

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek psychodietetyka - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Lublinie na kierunku psychodietetyka przeznaczone są dla absolwentów takich ścieżek kształcenia, jak np. technologia żywności i żywienia człowieka, dietetyki, psychologii i innych pokrewnych.

Kandydatem mogą być osoby, które ukończyły studia wyższe drugiego stopnia (magisterskie lub jednolite studia magisterskie).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHODIETETYKA?

Studia na kierunku psychodietetyka realizują innowacyjny program kształcenia z obszaru nauk psychologicznych, dietetycznych czy zasad zdrowego stylu życia. W ramach zajęć poruszane są zagadnienia relacji między żywieniem a zdrowiem psychicznym.

Słuchacze zgłębiają tajniki wpływu diety na nastrój czy emocje. Uczą się też, jak pomagać podopiecznym w radzeniu sobie z zaburzeniami odżywiania. Wybierając ten kierunek studiów, uczestnicy realizują unikatowy i nowatorski program kształcenia.

Zajęcia prowadzi wysokiej klasy kadra specjalistów – nauczycieli akademickich oraz praktykujących psychodietetyków. Dzięki temu w trakcie spotkań poruszane są i analizowane studia przypadków, z którymi eksperci spotkali się we własnej historii zawodowej.

Wśród innowacyjnych przedmiotów, dzięki którym uczestnicy zrozumieją mechanizmy działania organizmu człowieka, można wyróżnić m.in. żywieniowe aspekty kondycji psychicznej, terapię zaburzeń odżywiania, psychodietetykę sportową, dietoterapię i żywienie kliniczne czy psychologię stresu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychodietetyka, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci kształcenia na kierunku psychodietetyka wyróżniają się obszerną wiedzą w zakresie poradnictwa żywieniowego oraz dietetycznego. Potrafią także przekonywać podopiecznych potrzebujących interwencji dietetycznej do zmiany swojego stylu życia. Jest to możliwe dzięki znajomości psychologicznych aspektów funkcjonowania człowieka oraz metod postępowania bez względu na wiek czy płeć.

Absolwent zna także zagadnienia w obszarze tematyki żywienia, odżywiania się, zachowań zdrowotnych czy ich psychologicznych i somatycznych uwarunkowań. Wyróżnia się rozbudowaną wiedzą medyczną o schorzeniach dietozależnych i fizjologicznych uwarunkowaniach zmiany zachowania pod kątem zdrowotnym.

Ma jednocześnie najnowszą wiedzę na temat chorób związanych z nieprawidłowym sposobem odżywiania się – otyłością, miażdżycą, cukrzycą, anoreksją i innymi zaburzeniami odżywiania.

W ramach kształcenia uczestnicy zdobywają również wiedzę w zakresie psychologii oraz dietetyki, poradnictwa dietetycznego lub zasad psychologii rozwojowej. Potrafią także wprowadzać metody, które służą złamaniu barier natury psychologicznej, jakie uniemożliwiają osiągnięcie założonego celu dietetycznego. Motywują jednocześnie pacjentów do wdrożenia leczenia dietetycznego.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHODIETETYKA?

Studia na kierunku psychodietetyka, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHODIETETYKA

Studia na tym kierunku kształcą absolwentów, którzy są przygotowani do prowadzenia działalności gospodarczej oraz popularyzatorskiej w mediach społecznościowych w zakresie psychodietetyki. Odnajdą się w pracy w poradni dietetycznej, placówce zdrowotnej zatrudniającej dietetyków, poradni psychologicznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku psychodietetyka

  • publiczny oraz niepubliczny zakład opieki zdrowotnej,
  • gabinet dietetyczny oraz psychodietetyczny,
  • placówka sportowa, klub fitness,
  • placówka oświatowa kształcąca w tematyce nauk o żywotności i żywieniu,
  • własna działalność gospodarcza – poradnictwo dietetyczne,
  • poradnia dietetyczna.

Studia na kierunku psychodietetyka przekazują słuchaczom aktualną wiedzę i kompetencje w zakresie psychologicznych oraz społecznych czynników wpływających na sposób żywienia i styl życia podopiecznego.

Komentarze (0)