Psychologia kliniczna - studia podyplomowe w Rzeszowie

Psychologia kliniczna - studia podyplomowe w Rzeszowie

Psychologia kliniczna - studia podyplomowe w Rzeszowie
Dodaj do ulubionych

Psychologia kliniczna - studia podyplomowe w Rzeszowie

Studia na kierunku psychologia kliniczna to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Psychologia kliniczna to studia podyplomowe w Rzeszowie, które przekazują uczestnikom wiedzę w zakresie diagnostyki, uwarunkowań, psychoprofilaktyki oraz terapii zaburzeń w zdrowiu psychicznym.

Studia przygotowują słuchaczy do podjęcia pracy w poradniach zdrowia psychicznego oraz psychologicznych. Odnajdą się także w szpitalach dla chorych somatycznie oraz psychicznie.

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek psychologia kliniczna - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Rzeszowie na kierunku psychologia kliniczna, przeznaczone są dla absolwentów po studiach psychologicznych, ale bez specjalizacji w tym zakresie. To więc idealny wybór dla pielęgniarek, pedagogów, logopedów, rehabilitantów czy socjologów.

Kształcenie sprosta też oczekiwaniom kandydatów pragnących poszerzyć swoją wiedzę o zakres psychologii klinicznej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA KLINICZNA?

Studia na kierunku psychologia kliniczna, prowadzone są przez kadrę dydaktyczną, która składa się z psychologów i pracowników naukowych z wieloletnim doświadczeniem. Warunek ukończenia kształcenia stanowi przygotowanie przez słuchacza prezentacji na wybrany case study.

W ramach licznych zajęć studenci uczestniczą w przedmiotach obejmujących tematykę wprowadzenia do psychologii klinicznej, poradnictwa w psychoterapii, psychologii zaburzeń psychicznych czy psychopatologii ogólnej. Kształcenie łączy tradycyjny model nauczania z kreatywnym wykorzystaniem wiedzy.

Student zdobywa wiedzę na temat najczęściej występujących zaburzeń i uczy się, jak wykorzystywać techniki oddziaływania psychologicznego, których skuteczność potwierdzono badaniami empirycznymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia kliniczna, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku psychologia kliniczna znają podstawy diagnozy, uwarunkowań oraz terapii w zaburzeniach zdrowia psychicznego oraz somatycznego dzieci i dorosłych.

Znają klasyfikację, objawy oraz metody leczenia tych zaburzeń. Potrafią ocenić funkcjonowanie badanego oraz jego rodziny w wielu obszarach i środowiskach. Wiedzą, jak zapobiegać zaburzeniom oraz wspierać psychologicznie chorych z zaburzeniami psychicznymi.

Uczestnicy poznają podstawy psychologii rodzinnej oraz systemowej terapii rodzin, dzięki czemu w przyszłości będą potrafili kompleksowo wspierać pacjenta na każdym etapie jego rozwoju.

Absolwent potrafi pracować z osobami w kryzysie oraz w trudnej sytuacji społecznej, z cierpiącymi na zaburzenia psychiczne, somatyczne oraz neurologiczne. Wyróżnia się rozbudowaną wiedzą w zakresie interwencji kryzysowej oraz projektowania działań pomocowych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA KLINICZNA?

Studia na kierunku psychologia kliniczna, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA KLINICZNA

Po ukończeniu studiów na tym kierunku absolwenci mogą podjąć pracę w ośrodkach udzielających wsparcia psychologicznego, porad i pomocy kryzysowej. Odnajdą się także w szpitalach oraz klinikach, które zajmują się diagnozowaniem oraz terapią zaburzeń psychicznych, neurologicznych czy somatycznych.

Znajdą zatrudnienie również w poradni zdrowia psychicznego, małżeńskiej oraz rodzinnej, w stowarzyszeniu czy fundacji specjalizującej się we wspieraniu zdrowia psychicznego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku psychologia kliniczna

  • poradnie zdrowia psychicznego,
  • poradnie psychologiczne,
  • szpitale dla chorych somatycznie i psychicznie,
  • ośrodki rehabilitacji,
  • sanatoria,
  • domy pomocy społecznej,
  • ośrodki rehabilitacyjne oraz lecznicze,
  • biegli sądowi,
  • poradnie młodzieżowe,
  • poradnie rodzinne,
  • poradnie małżeńskie,
  • przychodnie i kliniki psychiatryczne,
  • własny gabinet psychologiczny.

Studia na kierunku psychologia kliniczna łączą tradycyjny model nauczania z kreatywnym zastosowaniem wiedzy. Dzięki temu absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w swojej branży.

Komentarze (0)