Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku konstrukcja form wtryskowych to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.
Konstrukcja form wtryskowych to studia podyplomowe w Rzeszowie, których podstawowym zadaniem jest przekazanie uczestnikom wiedzy w zakresie budowy skomplikowanych form wtryskowych oraz charakterystyki materiałów polimerowych.
Kształcenie na tym kierunku to specjalny program zajęć, który przygotowuje uczestników do pracy na stanowisku konstruktorów odpowiedzialnych za formy wtryskowe oraz oprzyrządowanie do przetwarzania tworzyw sztucznych.
Konstrukcja form wtryskowych to studia w Rzeszowie, które przeznaczone są dla kandydatów z wykształceniem wyższym technicznym oraz uzupełniającym technicznym. Wymagane jest też udokumentowane doświadczenie w zakresie branży technicznej.
Kandydat powinien przedstawić jednocześnie dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych dowolnego kierunku.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia na kierunku konstrukcja form wtryskowych, prowadzone są w formie niestacjonarnych zajazdów weekendowych. Studenci zapoznają się z różnymi materiałami polimerowymi, przetwórstwa oraz oprogramowania CAD/CAM.
Program zajęć przygotowano przy wsparciu praktyków zawodowych. Dzięki temu poruszane zagadnienia umożliwiają uczestnikom zdobycie aktualnie wymaganej wiedzy w tej branży.
Studenci dowiadują się, jak efektywnie projektować formy wtryskowe, dokonywać ich analizy, dobierać właściwy kąt nachylenia ścianek czy zapobiegać zatarciom oraz uszkodzeniom form.
Studia na kierunku konstrukcja form wtryskowych, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Po ukończeniu studiów na tym kierunku, uczestnicy wykazują się znajomością charakterystyki materiałów polimerowych. Wiedzą też, jakie są możliwości ich zastosowania. Znają laboratoryjne i przemysłowe metody oceny lepkości stopionych polimerów. Oceniają również naprężenia w przepływie.
Wykazują się jednocześnie znajomością budowy, zespołów wtryskarki oraz ich roli w procesie przetwórczym. Potrafią wskazać wpływ poszczególnych parametrów na właściwości gotowych wyrobów.
Analizują konstrukcję wypraski, uwzględniając założenia projektowe. Dobierają tworzywa polimerowe w zależności od zastosowań i warunków użytkowania. Opracowują założenia wstępne związane z doborem materiału polimerowego. Konstruują formy wtryskowe w układach CAD – 3D. Analizują założenia konstrukcyjno-techniczne takich elementów.
Studia na kierunku konstrukcja form wtryskowych, trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci studiów na tym kierunku, są przygotowani do pracy na stanowiskach konstruktorów form wtryskowych oraz oprzyrządowania służącego do przetwarzania tworzyw sztucznych.
Odnajdą się w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, w firmach projektujących oraz wytwarzających formy wtryskowe. Mogą także nadzorować pracę dużych wtryskowni, w zakładach odpowiedzialnych za recykling takich tworzyw.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku konstrukcja form wtryskowych
Kształcenie prowadzone na kierunku studiów konstrukcja form wtryskowych, umożliwia absolwentom znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Wszystkie zajęcia prowadzone są przed wykwalifikowaną kadrę dydaktyków akademickich oraz praktyków zawodowych, którzy za pomocą nowoczesnych technik edukacyjnych przekazują najważniejsze informacje.