Studia na kierunku architektura wnętrz, odbywają się w siedzibie uczelni w dni powszednie. Siatka dydaktyczna uwzględnia wiele przedmiotów z zakresu sztuk aranżacji przestrzeni czy technicznych zasad projektowych.
Program zajęć przygotowano w porozumieniu z praktykami zawodowymi, uwzględniając aktualne wymagania rynku pracy i potencjalnych pracodawców. W efekcie słuchacze uczą się na temat zasad budownictwa, materiałów aranżacyjnych czy technik dekoracji wnętrz.
Przedmioty uwzględnione w siatce dydaktycznej odpowiadają więc na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów, którzy potrafią projektować wnętrza z uwzględnieniem ich kontekstu czy przeznaczenia.
Studenci biorą udział nie tylko w wykładach, ale też w spotkaniach z gośćmi wizytującymi czy wizytach studyjnych. Dzięki temu od praktycznej strony zapoznają się z wymaganiami zawodu projektanta wnętrz.
Ważną część programu zajęć stanowi projektowanie komputerowe, które obejmuje techniki wizualizacji przestrzeni informacyjnej w formie trójwymiarowych środowisk architektonicznych VR.
Uczelnie w Szczecinie organizują także wiele tematycznych wydarzeń kulturowych, które zrzeszają architektów wnętrz oraz amatorów. Dzięki temu studenci mają możliwość zdobycia wiedzy w interdyscyplinarnym środowisku.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
W ramach kształcenia na kierunku architektura wnętrz uczestnicy zdobywają wiedzę oraz kompetencje, dzięki którym potrafią opracować kompletny projekt wnętrz o różnym przeznaczeniu i programie funkcjonalnym.
Wykazują się jednocześnie znajomością realizowania zadań projektowych łączących aspekty formalne z użytkowymi. Uwzględniają przy tym kontekst miejsca. Korzystają z różnych technik i narzędzi pracy, które przekładają się na efektywność projektową.
Potrafią prowadzić projekt na każdym etapie – wstępnym, wykonawczym czy powykonawczym. Opracowują także projekt realizacyjny wraz z jego obszerną dokumentacją techniczną. Nadzorują poszczególne etapy projektowe za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Absolwent ma również obszerną wiedzę na temat zasad projektowania architektonicznego czy adaptacji obiektów architektonicznych. Uwzględnia również możliwości wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym w ramach projektu.