Pielęgniarstwo geriatryczne - studia podyplomowe w Lublinie

Pielęgniarstwo geriatryczne - studia podyplomowe w Lublinie

Pielęgniarstwo geriatryczne - studia podyplomowe w Lublinie
Dodaj do ulubionych

Pielęgniarstwo geriatryczne - studia podyplomowe w Lublinie

Studia na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Pielęgniarstwo geriatryczne to studia, które przekazują uczestnikom wiedzę na temat procesów starzenia się organizmu, zmian fizjologicznych i patologicznych związanych z wiekiem oraz specyfiki chorób wieku starszego. Program zajęć skupia się na zagadnieniach obejmujących pielęgniarstwo geriatryczne – ocena geriatryczna pacjenta, planowanie opieki pielęgniarskiej, monitorowanie stanu zdrowia, terapia farmakologiczna u osób starszych czy zapewnienie wsparcia przy codziennych czynnościach życia.

Po ukończeniu studiów z zakresu pielęgniarstwa geriatrycznego absolwenci są przygotowani do kompleksowej opieki nad geriatrycznymi pacjentami, uwzględniając ich specyficzne potrzeby zdrowotne, społeczne i psychospołeczne. Mogą pracować w szpitalach lub ośrodkach opieki długoterminowej, gdzie będą świadczyć kompleksową opiekę pielęgniarską nad osobami starszymi. Mają uprawnienia do zajęcia stanowiska pielęgniarek na oddziałach geriatrycznych, opiekując się pacjentami na oddziałach ogólnych. Podejmą także pracę w ośrodkach rehabilitacyjnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek pielęgniarstwo geriatryczne - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Rekrutacja na studia podyplomowe w Lublinie na ten kierunek adresowana jest do pielęgniarek, które chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności związane z opieką nad osobami starszymi. Kandydatem może być wyłącznie absolwent studiów wyższych – z tytułem co najmniej licencjata.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne?

Program kształcenia obejmuje naukę procesów starzenia się organizmu, zmian fizjologicznych i patologicznych związanych z wiekiem oraz specyfiką chorób wieku starszego. Uwzględniono też zagadnienia związane z pielęgniarstwem geriatrycznym w zakresie oceny geriatrycznej pacjenta, planowania opieki pielęgniarskiej, monitorowania stanu zdrowia, terapii farmakologicznej u osób starszych czy zapewnienia wsparcia w codziennym życiu.

Studenci uczą się też komunikacji z osobami starszymi, w tym rozumienia specyficznych potrzeb i ograniczeń. Wykładowcy omawiają również strategie zarządzania opieką geriatryczną, w tym koordynację opieki między różnymi specjalistami, planowanie długoterminowej opieki oraz zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom w środowisku domowym i instytucjonalnym.

Duży nacisk kładziony jest także na przekazywanie wiedzy z zakresu oceny i zarządzania bólem u osób starszych, uwzględniając specyficzne czynniki, które wpływają na doświadczenie bólu przez tę grupę pacjentów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Lublinie na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne są odpowiedzą na starzejące się społeczeństwo i związane z tym wyzwania zdrowotne, a także społeczne obejmujące opiekę nad osobami starszymi.

Absolwenci mają wiedzę na temat fizjologicznych i psychospołecznych aspektów procesów starzenia się. Rozumieją zmiany biologiczne, społeczne i psychologiczne, które towarzyszą starzeniu się, co z kolei pozwala im lepiej zrozumieć potrzeby pacjentów w podeszłym wieku.

Wyróżnia ich umiejętność oceny stanu zdrowia pacjenta, planowania opieki pielęgniarskiej, wykonania procedur pielęgniarskich dopasowanych do czynności codziennego życia. Potrafią skutecznie komunikować się z pacjentami geriatrycznymi, uwzględniając ich potrzeby i ograniczenia. Budują zaufanie, słuchają i odpowiednio reagują na sygnały pacjentów.

 

Ile trwają studia na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne?

Studia na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne

Studia na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne uprawniają absolwentów do pracy w różnych sektorach opieki zdrowotnej oraz społecznej, gdzie mogą wykorzystać swoją specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Znajdą zatrudnienie w szpitalach lub ośrodkach opieki długoterminowej, gdzie będą świadczyć kompleksową opiekę pielęgniarską nad osobami starszymi. Mogą też pracować na stanowisku pielęgniarek na oddziałach geriatrycznych.

Znajdą pracę również jako pielęgniarki świadczące opiekę zdrowotną w domu pacjentów geriatrycznych. Pomogą w monitorowaniu ich stanu zdrowia, wykonają procedury pielęgniarskie, wesprą pacjentów w codziennym życiu.

Absolwenci podejmą pracę także jako instruktorzy w szkołach pielęgniarskich, gdzie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku pielęgniarstwo geriatryczne

  • szpitale i ośrodki opieki długoterminowej,
  • oddziały geriatryczne szpitali,
  • domowa opieka pielęgniarska,
  • opieka paliatywna,
  • instytucje edukacyjne.

W rezultacie studia związane z pielęgniarstwem geriatrycznym zostały stworzone jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby społeczne oraz zdrowotne związane ze starzejącym się społeczeństwem, aby przygotować pielęgniarki do kompleksowej opieki nad osobami starszymi i spełnienia ich specjalistycznych potrzeb zdrowotnych oraz psychospołecznych.

Komentarze (0)