Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku budowa i utrzymanie aplikacji no-code to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.
Studia w Krakowie na tym kierunku są skierowane do osób, które chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia, konfiguracji oraz utrzymywania aplikacji przy użyciu narzędzi no-code. Studenci uczą się na temat koncepcji no-code development. Omawiane są popularne platformy i narzędzia no-code dostępne na rynku. Studenci poznają też techniki projektowania aplikacji no-code, w tym tworzenie interfejsów użytkownika, workflow’ów i integracji między modułami. Uczą się także praktycznych aspektów konfiguracji różnych narzędzi no-code do budowy aplikacji według specyficznych potrzeb biznesowych.
Absolwenci mogą pracować jako no-code developer, który jest odpowiedzialny za projektowanie, konfigurowanie i utrzymywanie aplikacji bez konieczności głębokiego programowania. Konsultanci IT będą się z kolei specjalizować w no-code development. Mogą doradzać firmom w wyborze odpowiednich narzędzi i strategii no-code. Absolwenci mogą też wykorzystywać umiejętności n-code do automatyzacji procesów biznesowych w firmach, co przyczynia się do zwiększenia efektywności operacyjnej i redukcji kosztów.
Studia podyplomowe w Krakowie na tym kierunku przeznaczone są dla specjalistów związanych z dziedziną zarządzania, którzy chcą nauczyć się tworzenia profesjonalnych aplikacji bez użycia kodu. Kandydaci powinni mieć wykształcenie wyższe.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia na tym kierunku obejmują wprowadzenie do idei no-code, studenci uczą się więc rozumienia idei i filozofii no-code. Omawiane są różne platformy oraz narzędzia w tym zakresie.
Uczestnicy uczą się także projektowania intuicyjnych interfejsów użytkownika bez konieczności programowania, wykorzystując narzędzia do drag-and drop. Praktyczne zajęcia z konfiguracji różnych narzędzi obejmują z kolei wiedzę z zakresu tworzenia kompleksowych aplikacji z automatyzacją workflow’ów.
Poruszane są też zagadnienia związane z bezpieczeństwem aplikacji no-code, w tym identyfikacji zagrożeń i implementacji odpowiednich strategii zabezpieczeń. Studenci poznają techniki utrzymywania i aktualizowania aplikacji no-code, zapewniania ich niezawodności oraz dopasowywania do zmieniających się potrzeb biznesowych.
Studia na kierunku budowa i utrzymanie aplikacji no-code, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Absolwenci potrafią projektować intuicyjne interfejsy użytkownika przy użyciu narzędzi no-code. Tworzą workflow’y i logiczne struktury aplikacji bez konieczności programowania. Wyróżnia ich zdolność do efektywnej konfiguracji różnych narzędzi no-code do budowy kompleksowych rozwiązań aplikacyjnych.
Rozumieją podstawowe zagrożenia bezpieczeństwa związane z aplikacjami no-code. Potrafią także implementować odpowiednie mechanizmy ochrony danych i aplikacji. Znają techniki utrzymywania i aktualizowania aplikacji no-code w środowisku produkcyjnym.
Diagnozują i rozwiązują problemy związane z działaniem aplikacji no-code. Wyróżnia ich też umiejętność efektywnej komunikacji zespołowej w projektach no-code.
Studia na kierunku budowa i utrzymanie aplikacji no-code, trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci mogą pracować jako no-code developerzy, którzy tworzą aplikacje i są odpowiedzialni za projektowanie, konfigurowanie oraz utrzymywanie aplikacji bez konieczności głębokiego programowania.
Znajdą zatrudnienie także jako konsultanci IT specjalizujący się w no-code development, doradzając firmom w wyborze odpowiednich narzędzi i strategii w tym zakresie. Będą też wykorzystywać umiejętności no-code do automatyzacji procesów biznesowych w firmach, co przyczynia się do zwiększania efektywności operacyjnej i redukcji kosztów.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku budowa i utrzymanie aplikacji no-code
Perspektywy zawodowe po ukończeniu tych studiów są obiecujące, ponieważ umiejętności no-code stają się coraz bardziej pożądane przez firmy poszukujące szybszych i bardziej elastycznych rozwiązań technologicznych bez konieczności angażowania głęboko technicznych zasobów programistycznych.