Bankowość i prawo bankowe - studia podyplomowe w Rzeszowie

Bankowość i prawo bankowe - studia podyplomowe w Rzeszowie

Bankowość i prawo bankowe - studia podyplomowe w Rzeszowie
Dodaj do ulubionych

Bankowość i prawo bankowe - studia podyplomowe w Rzeszowie

Studia na kierunku bankowość i prawo bankowe to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Studia w Rzeszowie na tym kierunku są skierowane do osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu bankowości oraz prawa regulującego funkcjonowanie sektora bankowego. Program studiów łączy zagadnienia z obszaru finansów, ekonomii oraz prawa, zapewniając kompleksowe przygotowanie do pracy w sektorze bankowym, instytucjach finansowych oraz firmach doradczych. Studenci poznają przepisy regulujące działalność bankową, prawo o kredytach, operacjach międzynarodowych oraz działalności instytucji finansowych.

Studia na tym kierunku przygotowują uczestników do pracy jako specjaliści do spraw prawa bankowego w departamentach prawnych banków lub instytucji finansowych. Będą odpowiadać za interpretację i stosowanie przepisów prawa bankowego oraz doradztwo prawne. W roli menedżera do spraw ryzyka zajmą się z kolei zarządzaniem ryzykiem finansowym, prawnym i operacyjnym w instytucjach bankowych, a także wdrażaniem strategii minimalizujących ryzyko.

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek bankowość i prawo bankowe - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Studia podyplomowe w Rzeszowie na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, którzy interesują się sektorem bankowym i finansami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku bankowość i prawo bankowe?

Kształcenie na tym kierunku studiów ma na celu połączenie wiedzy teoretyczne z praktycznymi umiejętnościami, które są niezbędne do pracy w sektorze bankowym oraz w obszarze prawa finansowego. Studenci uczą się o strukturze systemu bankowego, funkcjach banków, rodzajach produktów bankowych oraz o roli banków centralnych i komercyjnych.

Kursy obejmują też przepisy dotyczące działalności bankowej, prawa regulujące udzielanie kredytów, depozytów, operacji bankowych oraz kwestie dotyczące ochrony danych osobowych i zabezpieczeń prawnych. Studenci poznają metody identyfikacji i zarządzania ryzykiem finansowym, kredytowym, operacyjnym oraz prawnym w bankach.

Zajęcia skupiają się też na przepisach prawnych i regulacjach dotyczących nadzoru bankowego, przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz obowiązkach w zakresie zgodności.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bankowość i prawo bankowe, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią dokonywać analizy bilansów, rachunków zysków i strat oraz innych sprawozdań finansowych, co jest kluczowe w ocenie kondycji finansowej instytucji bankowych. Mają zdolność do oceny kredytowej klientów, identyfikowania potencjalnych zagrożeń oraz podejmowania decyzji dotyczących udzielania kredytów.

Rozumieją przepisy regulujące działalność bankową, w tym ustawy i rozporządzenia dotyczące kredytów, depozytów oraz zabezpieczeń prawnych. Znają zasady zgodności z regulacjami prawnymi oraz mają umiejętność wdrażania polityk compilance w instytucjach finansowych.

Identyfikują również, oceniają i zarządzają różnymi rodzajami ryzyka w bankach oraz instytucjach, np. ryzykiem kredytowym, operacyjnym, rynkowym.

 

Ile trwają studia na kierunku bankowość i prawo bankowe?

Studia na kierunku bankowość i prawo bankowe trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku bankowość i prawo bankowe

Absolwenci mogą pracować w roli specjalistów do spraw prawa bankowego w departamentach prawnych banków i instytucji finansowych, gdzie będą odpowiadać za interpretację i stosowanie przepisów prawa bankowego.

Jako menedżerowie ryzyka zajmą się zarządzaniem ryzykiem finansowym, prawnym i operacyjnym w instytucjach bankowych, a także wdrażaniem strategii minimalizującej ryzyko. Odnajdą się też jako specjaliści do spraw compilance, którzy pracują nad zapewnieniem zgodności działań banku z przepisami prawa, regulacjami wewnętrznymi i międzynarodowymi, w tym w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bankowość i prawo bankowe

  • specjalista do spraw prawa bankowego,
  • menedżer do spraw ryzyka,
  • specjalista do spraw compilance,
  • doradca finansowy,
  • analityk kredytowy,
  • menedżer oddziału banku.

Absolwenci mają też możliwość dalszego rozwoju zawodowego, w tym zdobycia certyfikatów specjalistycznych.

Komentarze (0)