Zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia - studia podyplomowe w Szczecinie

Zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia - studia podyplomowe w Szczecinie

Zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia - studia podyplomowe w Szczecinie
Dodaj do ulubionych

Zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia - studia podyplomowe w Szczecinie

Studia na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej i online (hybrydowo).

 

Studia w Szczecinie na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia to praktyczny program edukacyjny, skierowany do osób pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnego zarządzania projektami, szczególnie w oparciu o metodyki zwinne Agile. Program pozwala na zrozumienie zasad działania takich metod, jak Scrum, Kanban czy Lean, a także na ich skuteczne wdrażanie w różnych typach organizacji. Celem studiów jest przekazanie wiedzy na temat kluczowych standardów i narzędzi używanych w zarządzaniu projektami. Kształcenie przygotowuje słuchaczy do certyfikacji w obszarze Agile.

Absolwenci znajdą zatrudnienie jako menedżerowie projektu, którzy prowadza projekty w różnych branżach, takich jak IT, marketing i produkcja. W roli Scrum Master będą odpowiedzialni za organizacje pracy zespołów Scrumowych czy wsparcie zespołu w stosowaniu praktyk Scrum. Odnajdą się też na stanowisku Product Owner, który odpowiada za tworzenie i zarządzanie backlogiem produktu.

 

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Studia podyplomowe w Szczecinie na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych – inżynierskich, licencjackich lub magisterskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Jak wyglądają studia na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia?

Studia na tym kierunku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby łączyły teorię z praktyką, kładąc nacisk na rozwój umiejętności potrzebnych w rzeczywistych projektach. Zajęcia obejmują moduły z zakresu wprowadzenia do zarządzania projektami czy zwinnego podejścia do zarządzania projektami.

Uczestnicy poznają też narzędzia wspierające zwinne zarządzanie projektami. Prowadzone są praktyczne szkolenia z obsługi narzędzi, takich jak Jira, Trello. Uczą się również zarządzania zespołem i komunikacją, w tym budowania efektywnych zespołów projektowych.

Program przygotowuje także do egzaminów, takich jak Certified Scrum Master. Każde zajęcia mają praktyczny wymiar, pozwalając uczestnikom na przetestowanie zdobytej wiedzy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci tworzą roadmapy i harmonogramy działań, określając cele, najważniejsze wskaźniki efektywności i kryteria sukcesu projektu. Śledzą też postępy projektu i identyfikują odchylenia.

Wdrażają frameworki Scrum i organizują codzienne spotkania. Optymalizują przepływ pracy za pomocą tablic Kanban. Stosują jednocześnie filozofię Lean do optymalizacji wartości dostarczanej klientom.

Zarządzają złożonymi projektami w dużych organizacjach z zastosowaniem SAFe. Tworzą oraz koordynują zadania i automatyzują procesy zarządzania projektami.

 

Ile trwają studia na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia?

Studia na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia

Absolwenci mogą pracować jako Scrum Master, który prowadzi zespoły zgodnie z metodyką Scrum, a także organizuje i moderuje spotkania Scrumowe. W roli Project Owner’a będą zarządzać backlogiem produktu oraz priorytetować funkcje zgodnie z wymaganiami biznesowymi i oczekiwaniami klienta.

Odnajdą się też jako Agile Coach, który wspiera organizacje w przejściu na zwinne metody pracy. Do zadań specjalisty na tym stanowisku będzie należeć też szkolenie zespołów w zakresie Agile.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zwinne zarządzanie projektami – standardy i narzędzia

  • Scrum Master,
  • Product Owner,
  • Project Manager w środowisku Agile,
  • Agile Coach,
  • specjalista do spraw zarządzania procesami,
  • konsultant do wdrożenia Agile,
  • analityk biznesowy w projektach Agile.

Kształcenie to przygotowuje absolwentów do pełnienia istotnych ról w projektach, zarówno w korporacjach, startupach, jak i organizacjach non-profit.

 

Komentarze (0)