Być może w swoim życiu miałeś/aś do czynienia z badaniem wzroku, a wszelkie działania, które zmierzają ku polepszeniu widzenia, nie są Ci obce. Z zafascynowaniem rozczytujesz się na temat optyki w medycynie, interesuje Cię także obrazowanie medyczne. Z innej strony z ciekawością podchodzisz do technik radiologicznych, a promieniowanie jonizujące nie wydaje się na tyle straszne, by się nim nie zajmować.
Studia fizyczne brzmią trudno i interesująco zarazem. W filmach niejednokrotnie naukowcy znajdują kluczowe rozwiązanie wszystkich problemów, które napotykają bohaterowie filmów akcji czy science fiction. Studenci, którzy chcą odnaleźć się w tej dziedzinie, nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi, zwłaszcza matematyką, informatyką czy fizyką. Obcowanie z najnowszymi technologiami i analityczny umysł pozwolą stworzyć nowoczesne rozwiązania wszelkich problemów medycznych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku fizyka medyczna możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku fizyka medyczna w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.
Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Kierunek fizyka medyczna w Katowicach możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że uczelnie w Katowicach pozwalają zgłębiać wiedzę w zakresie różnych rodzajów fizyki, informatyki czy matematyki, dzięki czemu kreują specjalistów ukierunkowanych na konkretne działania i dziedziny nauki.
Nie da się zaprzeczyć, że studia fizyczne opierają się na naukach ścisłych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
podstawy elektrodiagnostyki i elektroterapii
-
zastosowanie informatyki w medycynie
-
podstawy anatomii prawidłowej człowieka
-
podstawy radioterapii
-
podstawy fizyczne metod diagnostyki i terapii
-
kontrola jakości w pracowniach medycznych
-
dozymetria promieniowania jonizującego
-
bioelektryczność
-
biomagnetyzm
Treści teoretyczne zawsze weryfikowane są podczas praktyk zawodowych.