Elektroradiologia studia I stopnia - Warszawa

Elektroradiologia studia I stopnia - Warszawa

Studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
I stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Elektroradiologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 2 lata • 3 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

08.10.2024

Elektroradiologia studia I stopnia (licencjackie) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Elektroradiologia w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej).

Elektroradiologia studia I stopnia - Warszawa
Studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Dziś obserwujemy dynamiczny rozwój medycyny. Nowe możliwości leczenia, terapii i diagnozy wpływ ma także szereg innych, pokrewnych dyscyplin, a w tym – elektroradiologia. Studia w Warszawie na tym kierunku pozwalają na zdobycie rozległej wiedzy medycznej. Głównym celem kształcenia jest jednak szczegółowe poznanie działania nowoczesnej aparatury radiologicznej.

Ukończenie elektroradiologii daje pewność znalezienia stabilnego zatrudnienia. Abolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w szpitalach, klinikach, a także jednostkach analitycznych. Dzięki wiedzy zdobytej w trakcie studiów, mogą ubiegać się o pracę elektroradiologa czy inspektora ochrony radiologicznej.

 

Uczelnie

W Warszawie elektoradiologię (studia I stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM) oraz na 1 uczelni niepublicznej (prywatnej): Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

 

Jakie są wymagania na studia I stopnia (licencjackie) na kierunku elektroradiologia w Warszawie

Musisz mieć świadomość, że kierunki studiów takie jak elektroradiologia zarezerwowane są wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy odpowiednio wcześnie rozpoczną swoje przygotowania do rekrutacji.

Jeśli i ty chcesz się znaleźć na listach osób przyjętych, to powinieneś poświęcić szczególną uwagę nauce przedmiotów takich jak biologia, czy chemia. Zastanów się także nad zdawaniem wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym – wtedy zdobędziesz znacznie większą liczbę punktów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Wiesz, że swoją przyszłą karierę zawodową chciałbyś związać z naukami medycznymi, nie potrafisz jednak zdecydować, co konkretnie chciałbyś robić? Dziś sektor medyczny rozwija się bardzo dynamiczne i otwiera wiele różnorodnych możliwości. Dlatego też nie będziesz mieć do wyboru tylko tych najbardziej standardowych propozycji kształcenia. Zastanów się, czy elektroradiologia nie byłaby czymś, czego szukasz.

Ta dyscyplina ściśle związana jest z kierunkiem lekarskim, ma ona jednak znacznie węższy zakres. Elektroradiologia specjalizuje się bowiem w radiologii, radioterapii i medycynie nukleranej. A, jak wiemy, to dzięki tym obszarom medycyna tak szybko ewoluuje, a my – pacjenci – mamy dostęp do coraz bardziej skutecznych terapii, czy badań diagnostycznych. Jeśli jesteś zatem osobą, którą interesują nauki medyczne i chciałbyś kompleksowo zadbać o swoje wykształcenia, to studia na kierunku elektroradiologia będą dla ciebie stworzone.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

Program studiów i przedmioty

Studia I stopnia na kierunku elektroradiologia w Warszawie można aktualnie rozpocząć w trybie stacjonarnym. Wiąże się to z dość rozbudowanym programem dydaktycznym, który obfituje przede wszystkim w ćwiczenia praktyczne. Tryb stacjonarny ma wiele plusów – studenci swoje kwalifikacje zdobywają w sposób systematyczny, a kształcenie na państwowej uczelni wiąże się z brakiem uiszczania opłat za czesne. Pamiętaj jedynie, że jeśli bierzesz pod uwagę studia radiologiczne, musisz liczyć się z tym, że czeka cię naprawdę intensywny czas kształcenia.

Kierunki takie jak elektroradiologia zaliczane są do grona studiów medycznych i mają bardzo rozbudowany program kształceniaBędziesz na nich bowiem rozwijać swoją wiedzę nie tylko z podstawowych nauk medycznych, lecz także z pokrewnych dyscyplin ścisłych. Dlatego też pierwsze semestry kształcenia obfitować będą w przedmioty, podczas których poznasz podstawowe zagadnienia z tego zakresu. Można zaliczyć do nich przykładowo:

  • anatomię i fizjologię człowieka
  • patofizjologię i patomorfologię
  • biofizykę
  • chemię medyczną

 

Najważniejszą część kształcenia stanowić będą jednak przede wszystkim przedmioty kierunkowe. To one sprawią, że przyszli elektroradiolodzy będą wiedzieli chociażby jak obsługiwać sprzęty, znajdujące się w pracowni radiologicznej.

Warto pamiętać, że studia elektroradiologiczne powinny wiązać się przede wszystkim wykształceniem niezbędnych umiejętności zawodowych, które oczywiście powinny mieć stabilne podstawy teoretyczne. Do niezbędnych kompetencji zawodowych przyszłych elektroradiologów, które rozwiną studia I stopnia, można zaliczyć przykładowo rozbudowaną diagnostykę obrazową.

 

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia w Warszawie

Kierunek elektroradiologia (studia I stopnia) - uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek elektroradiologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia I stopnia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Studia na kierunku Elektroradiologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Swoją przygodę z elektroradiologią rozpoczniesz od kształcenia I stopnia. Zadedykowane jest ono wszystkim absolwentom szkół średnich, którzy na początek chcą posiąść podstawową wiedzę i kwalifikacje z wybranej przez siebie dziedziny. Studia I stopnia na kierunku elektroradiologia również przebiegają w takim trybie. Ukończenie kształcenia zostanie zwieńczone obroną pierwszej poważnej pracy dyplomowej, która zagwarantuje ci tytuł licencjata.

Elektroradiologia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Nikogo nie trzeba obecnie przekonywać do tego, jak dobrą inwestycją jest wybór kierunków studiów z obszarów medycznych. To one gwarantują bowiem bardzo szybkie znalezienie pracy w zawodzie. Pamiętaj jednak o tym, że nie powinieneś sugerować się wyłącznie korzyściami finansowymi. Kierunki studiów takie jak elektroradiologia powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby z pasją, które dzięki swoim umiejętnościom chcą poprawiać jakość życia innych ludzi.

Jako elektroradiolog znajdziesz pracę w specjalistycznych:

  • ośrodkach opieki zdrowotnej
  • szpitalach
  • klinikach

 

Czekają na ciebie pracownie radiologiczne. W swojej pracy zajmować się będziesz w szczególności diagnostyką obrazową oraz przeprowadzaniem radioterapii. Twoje kwalifikacje pozwolą ci także na zajmowanie się medycyną nuklearną. Pamiętaj jednak o tym, że studia I stopnia na kierunku elektroradiologia nie zagwarantują ci jednak pełni wykształcenia.

 

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia I stopnia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Przedmioty maturalne

Planujesz rozpocząć studia, ale nie wiesz, od czego zacząć swoje przygotowania? Sprawdź na początku, jakie przedmioty powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych! Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć aktywne przygotowania. Ocenisz także, czy kierunek taki jak elektroradiologia jest w twoim zasięgu.

Opłaty rekrutacyjne

Maturzyści nie mogą zapominać również o uiszczaniu opłat rekrutacyjnych. Dotyczą one wszystkich kierunków zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych. Tego typu opłata wynosi na ogół kilkadziesiąt złotych i obejmuje jeden lub nawet pulę kierunków. Najważniejsze informacje na ich temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich.

Predyspozycje

Myślisz o tym, by rozpocząć studia elektroradiologiczne? A czy zastanawiałeś się nad tym, jak wyglądają twoje predyspozycje? Pamiętaj o tym, że kształcenie tego typu ma charakter medyczny. Oznacza to, że na listach osób przyjętych znajdą się osoby z doskonałymi wynikami maturalnymi, które nie boją się wyzwań związanych z nauką przedmiotów ścisłych!

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku elektroradiologia Warszawie?

Od wielu lat studia medyczne stanowią jedną z najpopularniejszych propozycji kształcenia akademickiego w Polsce. Warto pamiętać jednak, że dziś w grupie tych prestiżowych propozycji znajdują się różnorodne propozycje. Jedną z nich jest właśnie elektroradiologia.

Uczelnie w Warszawie oferują specjalistyczne studia elektroradiologiczne. Kształcenie I stopnia na tym kierunku warto rozważyć ze względu na możliwości otrzymania bardzo konkretnej wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Należy pamiętać jednak, że studia I stopnia nie gwarantują pełni wykształcenia i trzeba zadbać o jego uzupełnienie na studiach magisterskich.

Kierunki takie jak elektroradiologia warte są rozważenia przede wszystkim ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Po ukończeniu nauki absolwenci tego kierunku nie będą musieli obawiać się o pracę, będą bowiem czekały na nich różnorodne placówki ochrony zdrowia, a w nich – pracownie elektroradiologiczne. To zatem bardzo dobra propozycja kształcenia dla osób, które lubią nauki ścisłe.

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku elektroradiologia w Warszawie

Dziś uczelnie w Warszawie coraz częściej przygotowują dla swoich studentów ofertę kształcenia w trybie niestacjonarnym, czyli zaocznym. Kto powinien w szczególności zainteresować się właśnie tą formą nauki? W szczególności osoby, które chcą zapewnić sobie elastyczność związaną za nauką wyższą!

Studia niestacjonarne pozwalają pogodzić ze sobą różnorodne aktywności. Należy pamiętać jednak, że jeśli decydujesz się na kształcenie w tym trybie, muszą cechować cię doskonałe umiejętności organizacyjne związane z zarządzaniem czasem. Zajęcia w trybie zaocznym odbywają się w weekendy, a wykłady i ćwiczenia często trwają wtedy przez cały dzień.

Co więcej – znaczną część materiału teoretycznego będziesz musiał opanowywać wtedy we własnym zakresie. Jak widzisz – studia niestacjonarne nie są zatem pod żadnym względem „łatwiejsze”. Pamiętaj również, że niezależnie od uczelni (publicznej lub niepublicznej) uiszczać będziesz opłaty za czesne. Przeanalizuj zatem swoją sytuację finansową!

komentarze (0)