Studia biologiczne na kierunku biotechnologia każdego roku przyciągają wielu zainteresowanych, marzących o pogłębianiu zainteresowania światem przyrody i przemysłowej działalności człowieka, związanej z fizjologią i procesami przeprowadzanymi przez organizmy żywe. Dodatkową motywacją do rozpoczęcia kształcenia są dla wielu szerokie i pragmatyczne perspektywy zawodowe, dzięki którym absolwenci zajmują stabilną pozycję na międzynarodowym rynku pracy. Uwielbiasz nauki przyrodnicze ze szczególnym uwzględnieniem biologii? Przemysł biotechnologiczny jest w zasięgu twoich zainteresowań? Tematy związane z ochroną środowiska i ekologią nie są ci obce? Podoba ci się oferta kształcenia, jaką prezentują szczecińskie uczelnie? W takim razie nie zwlekaj dłużej i rozpocznij przygotowania do aplikacji na biotechnologię w Szczecinie!
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku biotechnologia możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku biotechnologia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie lub inżynierskie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Program kształcenia, jaki prezentują poszczególne uczelnie w Szczecinie, w doskonały sposób odpowiada na potrzeby współczesnego rynku pracy i zainteresowanie samych świeżo upieczonych maturzystów, dlatego jeśli jesteś zainteresowany specyfiką nauk biologicznych, a biotechnologia jest dziedziną szczególnie bliską twojemu sercu, to wybierając ten kierunek prawdopodobnie się nie zawiedziesz. Studenci tego interdyscyplinarnego kierunku poznają techniki wykorzystywane w przemyśle spożywczym, dowiadują się w jaki sposób wykorzystywać materiały i procesy biologiczne na skale przemysłową. Jeśli rozważasz podjęcie biotechnologii, przygotuj się na zetknięcie z następującymi przedmiotami, tworzącymi siatkę studiów na większość uczelni:
-
podstawy immunologii
-
metody biotechnologiczne w ochronie środowiska
-
biochemia
-
bioinformatyka
-
genetyka molekularna
-
kultury tkankowe roślin
Szczegółowy przebieg kształcenia na wybranej przez ciebie uczelni może się różnić, dlatego w celu uniknięcia wątpliwości zapoznaj się ze stroną internetową danej placówki edukacyjnej.