Architektura wnętrz studia I stopnia - Kraków

Architektura wnętrz studia I stopnia - Kraków

Architektura wnętrz studia I stopnia - Kraków

Studia I stopnia w Krakowie

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia (inżynierskie) Kraków | woj. małopolskie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Krakowie?

Kierunki takie jak architektura wnętrz powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby o wysoko rozwiniętym talencie plastycznym. Musi być to jednak zweryfikowane podczas procedury rekrutacyjnej.

Dlatego też twoja dobrze zdana matura stanowić będzie dopiero punkt wyjścia. Będziesz musiał bowiem przystąpić do egzaminu wstępnego – czeka cię przegląd i ocena twoich prac.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

 

Każdy z nas chciałby, że jego mieszkania były nie tylko funkcjonalne. Zwracamy uwagę na to, jak są urządzone. Chcemy, żeby przebywanie w nich dawało nam zarówno radość, jak i poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, jakie style podobają się nam najbardziej. Są wśród nas bowiem zwolennicy minimalistycznych i ascetycznych wnętrz, miłośnicy antyków, czy stylu boho. Niektórzy wciąż szukają własnego stylu i próbują różnych eksperymentów. W przypadku wątpliwości i rozterek zawsze warto skorzystać z usług architekta wnętrz, który sprawi, że zakochamy się w naszym mieszkaniu (lub biurze!) od pierwszego wejrzenia.

Kierunki studiów takie jak architektura wnętrz powinny być wybierane przez osoby, które od zawsze czują, że urządzanie jest ich największą pasją. Dbasz o każdy detal wystroju mieszkania? Ogromne znaczenie ma dla ciebie łącznie barw, faktur i detali? Jesteś osobą kreatywną, która kocha zmiany? I co najważniejsze – dysponujesz ponadprzeciętnym zmysłem plastycznym i przestrzennym? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia na kierunku architektura wnętrz czekają właśnie na ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Architektura wnętrz to dyscyplina, która ma przede wszystkim charakter praktyczny. Taka też będzie edukacja na tym kierunku. Studenci otrzymają oczywiście niezbędne podstawy teoretyczne z zakresu chociażby historii sztuki, czy historii projektowania. One stanowić będą jednak punkt wyjścia dla rozwoju indywidualnych zdolności plastycznych. Osoby, które wybiorą studia na kierunku architektura wnętrz, muszą mieć świadomość, że czeka je mnóstwo zajęć praktycznych, jak i ćwiczeń warsztatowych. Można zaliczyć do nich przykładowo:

 • projektowanie wnętrz mieszkalnych 
 • detal mebla
 • konstrukcje budowlane

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz trwają siedem semestrów, a więc trzy i pół roku. To czas, podczas którego pasjonaci projektowania zdobędą podstawowe kompetencje i kwalifikacje, które pozwolą na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Studia I stopnia to także czas przygotowań do obrony pracy dyplomowej. To ona będzie miała największy wpływ na twoje dalsze losy zarówno zawodowe, jak i intelektualne.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia I stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia I stopnia) w Krakowie

 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

 

Co warto sprawdzić idąc na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz

Architekturę wnętrz można zaliczyć do kanonu kierunków artystycznych, jednak w siatce kształcenia znajdziesz również przedmioty techniczne, dzięki którym wykształcisz w sobie umiejętność tworzenia wysokiej jakości projektów.

Aby dostać się na ten popularny kierunek, warto odpowiednio przygotować się do egzaminu maturalnego. Osiągnięcie wysokich wyników, przede wszystkim na poziomie rozszerzonym, może pomóc ci w dostaniu się na wymarzone studia. Jako że kandydaci na architekturę wnętrz powinni posiadać pewne umiejętności artystyczne jeszcze przed rozpoczęciem nauki, niektóre uczelnie decydują się na dwuetapowy proces rekrutacji.

 

Dla kogo te studia

Pamiętaj o zapoznaniu się ze stroną internetową warszawskiej uczelni, którą wybierzesz za miejsce kształcenia. W ten sposób zgłębisz niezbędne informacje. Upewnij się również, że architektura wnętrz jest kierunkiem dla ciebie.

Jeżeli jesteś uzdolniony artystycznie, bliscy doceniają twoją wyobraźnię, a ponadto interesujesz się kształtowaniem plastycznym form użytkowych oraz wnętrz budynków mieszkalnych, to prawdopodobnie studia te będą dla ciebie odpowiednie.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Studia na kierunku architektura wnętrz zaadresowane są do najzdolniejszych absolwentów szkół średnich. Dodatkowo mała liczba osób na roku sprawia, że każda z osób, która zdecyduje się na ukończenie tego profilu kształcenia, będzie miała szansę na szybkie znalezienie pracy w zawodzie. Dziś to jest niezwykle ważne, ponieważ każdy abiturient studiów chciałby mieć pewność, że czeka go zatrudnienie zgodne z ukończonym kierunkiem dydaktycznym.

Studia na kierunku architektura wnętrz to idealna okazja, by rozpocząć własną działalność gospodarczą i zająć się pracą dla klientów indywidualnych lub firm. Oczywiście możesz znaleźć pracę także we wszelkich:

 • biurach projektowych
 • agencjach architektonicznych
 • firmach, zajmujących się wyposażeniem wnętrz

 

Pamiętaj – wygląd twojej kariery zależeć będzie wyłącznie od twoich świadomych wyborów.

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz

Współcześnie coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby funkcjonalność zamieszkiwanych przez nas wnętrz szła w parze z ich estetyką. Ludzie chętnie korzystają z pomocy wykształconych architektów wnętrz, którzy poza przygotowaniem merytorycznym, posiadają niemal nieograniczony zakres wyobraźni i kreatywności.

Studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie to propozycja skrojona na miarę potrzeb osób ambitnych, wyróżniających się dużą wyobraźnią przestrzenną oraz poczuciem estetyki. Podjęcie kształcenia na tym kierunku umożliwi ci nie tylko systematyczny rozwój intelektualny, ale również szerokie spektrum atrakcyjnych propozycji zawodowych.

Absolwenci krakowskiej architektury wnętrz są specjalistami, którzy bez trudu podejmują pracę w biurach projektowych lub zakładają własną działalność gospodarczą.

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku architektura wnętrz

Niektóre kierunki studiów w Krakowie mogą być realizowane w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego. Architektura wnętrz nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Studia niestacjonarne mają charakter zjazdów, które zazwyczaj odbywają się w weekendy, co dwa lub trzy tygodnie. Taka forma organizacji kształcenia pozwala na zaoszczędzeniu czasu potrzebnego na codzienne dojazdy do siedziby uczelni oraz uczęszczanie na codzienne wykłady.

Studia niestacjonarne są chętnie wybierane przez osoby posiadające czasochłonne zobowiązania, jak na przykład pełnoetatową pracę zawodową. Pamiętaj, że efekty kształcenia, a co za tym idzie, również możliwości ukształtowania swojej kariery, będą niezależne od wybranego trybu.

Jeśli aplikujesz na architekturę wnętrz w trybie zaocznym, zobowiążesz się do uiszczania opłat za czesne w kwocie ustalonej przez daną uczelnię. Szczegóły znajdziesz na jej stronie internetowej.

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

Komentarze (0)