Grafika studia I stopnia - Łódź

Grafika studia I stopnia - Łódź

Grafika studia I stopnia - Łódź

Studia I stopnia w Łodzi

grafika

Odkryj grafikę w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Grafika w Łodzi to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia I stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Filologia polska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia polska

Pokaż więcej
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Informatyka stosowana stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka stosowana

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek grafika w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku grafika w Łodzi będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do zaliczenia praktycznego egzaminu kwalifikacyjnego. Jako że wymagania rekrutacyjne mogą się różnic w zależności od uczelni, powinieneś dokładnie zapoznać się z aktualnymi informacjami zawartymi na ich oficjalnych stronach internetowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA?

 

Grafika obok malarstwa i rzeźby jest jedną z podstawowych działów sztuki plastycznej. Artysta zajmujący się tą dziedziną powiela rysunek z przygotowanej formy na tkaninie lub papierze. Dlatego też specjaliści z tego obszaru muszą mieć rozwinięte poczucie estetyki, zdolności manualne i plastyczne oraz kompleksowe przygotowanie teoretyczne. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek grafika w Łodzi, który dzięki interdyscyplinarnemu programowi nauczania kształci profesjonalnych grafików, doskonale odnajdujących się na współczesnym rynku pracy.

Jeżeli chcesz aplikować na studia artystyczne w Łodzi powinieneś interesować się historią sztuki oraz mieć rozwinięte zdolności manualne, plastyczne oraz techniczne. Dodatkowym atutem będzie umiejętność kreatywnego myślenia, wyobraźnia i poczucie estetyki, które z pewnością wyróżnią Cię na tle innych kandydatów.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia artystyczne cieszą się niesłabnącą popularnością i nadal są częstym wyborem studentów w całej Polsce. Dlatego też, większość dużych ośrodków akademickich zdecydowało się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Kierunek grafika możesz zrealizować także na wybranych łódzkich uczelniach. Ich aktualną listę znajdziesz w dziale poniżej.

Większość zajęć na kierunku grafika w Łodzi będzie miało charakter praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. W trakcie studiów nauczysz się technik stosowanych w projektowaniu graficznym, a także poznasz podstawy innych dziedzin sztuki, takich jak;

 • malarstwo
 • rysunek
 • fotografia

 

Ponadto, będziesz miał okazję korzystać z nowoczesnych programów komputerowych, stosowanych przy tworzeniu animacji i multimediów. Program kształcenia zakłada także realizacje ciekawych bloków specjalizacyjnych, który aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Grafika w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite studia magisterskie).

Studia na kierunku grafika w Łodzi możesz realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwsza opcja skierowana jest do wszystkich absolwentów szkół średnich, którym zależy na rozwijaniu swojej wiedzy i umiejętności oraz zdobyciu kwalifikacji zawodowych. W tym przypadku, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i zaliczeniu egzaminu dyplomowego, zdobędziesz tytuł licencjata.

Gdzie studiować na kierunku Grafika (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (studia I stopnia) w Łodzi

 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA?

Studia w Łodzi kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki wszechstronnej wiedzy teoretycznej i umiejętnościom praktycznym, z powodzeniem odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku grafika będziesz miał stabilną pozycję zawodową.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się jako pracownik agencji reklamowych, gdzie będziesz odpowiedzialny za wizualną stronę przedstawianych treści. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi wydawnictwami i redakcjami czasopism. Abiturienci często decydują się na pracę w instytucjach kultury, między innymi w:

 • domach kultury
 • muzeach
 • galeriach sztuki

 

Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w firmach informatycznych, w których wykorzystasz swoje umiejętności tworzenia grafiki komputerowej. Uzyskane kompetencje i wiedza teoretyczna umożliwią Ci założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich, dzięki którym zyskasz dodatkowe kwalifikacje zawodowe.

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)