Wzornictwo studia I stopnia - Łódź

Wzornictwo studia I stopnia - Łódź

Wzornictwo studia I stopnia - Łódź

Studia I stopnia w Łodzi

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo studia I stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek wzornictwo w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku wzornictwo w Łodzi będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Ponadto, wszyscy kandydaci przejdą przez egzamin wstępny, na którym zostaną sprawdzone ich umiejętności praktyczne. Jako że wymagania rekrutacyjne mogą się różnic w zależności od uczelni, powinieneś dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na ich oficjalnych stronach internetowych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku wzornictwo najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • język obcy

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku wzornictwo w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Interesujesz się sztuką, w szczególności jej formą użytkową? Masz zdolności plastyczne i manualne, a w swoim otoczeniu uchodzisz za tak zwaną, „artystyczną duszę”? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że powinieneś zdecydować się na studia artystyczne. Jeżeli jednak zależy Ci na rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań artystycznych przy jednoczesnym zdobywaniu wszechstronnego wykształcenia, dającego gwarancję stabilnej pozycji na rynku pracy, to powinieneś zdecydować się na kierunek wzornictwo w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia artystyczne będą osoby interesujące się historią sztuki oraz jej zastosowaniem w codziennym życiu. Bardzo ważną kwestią jest posiadanie zdolności manualnych, technicznych i plastycznych oraz chęci doskonalenia artystycznego. Jeżeli powyższy opis idealnie do Ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na nowatorski kierunek wzornictwo w Łodzi.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia artystyczne od wielu lat wzbudzają zainteresowanie studentów, dlatego też można je znaleźć w ofertach większości dużych ośrodków akademickich, w tym Łodzi. W dziale poniżej zamieszczono aktualną listę łódzkich uczelni, na których zrealizujesz kierunek wzornictwo. Przed przystąpieniem do rekrutacji, dokładnie przeanalizuj dostępne propozycje, tak aby wybrać najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i planów naukowych, opcje.

Program nauczania na kierunku wzornictwo został w pełni dostosowany do realiów obecnego rynku pracy. Dlatego też, studenci będą mieli okazję wykształcić się na kilku polach jednocześnie i zdobyć zarówno wszechstronną wiedzę teoretyczną, jak i cenne umiejętności praktyczne. Jako student, zagłębisz się w meandry:

 • historii sztuki
 • historii sztuki współczesnej
 • nowoczesnego designu

 

Co więcej, nauczysz się zasad projektowania przedmiotów użytkowych oraz poznasz techniki i technologie materiałowe stosowane w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu końcowego. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w ramach której będziesz chciał się dalej kształcić. Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia). 

Studia pierwszego stopnia na kierunku wzornictwo, w zależności od uczelni trwają trzy lata, czyli sześć semestrów lub cztery lata, czyli osiem semestrów. Po upływie tego czasu i zaliczeniu egzaminu dyplomowego, uzyskasz tytuł licencjata.

Gdzie studiować na kierunku Wzornictwo (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo (studia I stopnia) w Łodzi

 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Studia w Łodzi dają gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Dlatego też, absolwenci kierunku wzornictwo będą mieli wiele ciekawych możliwości rozwoju zawodowego, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu projektanta, między innymi:

 • tkanin
 • artykułów tekstylnych
 • wyposażenia wnętrz
 • odzieży

 

Ponadto, możesz spróbować swoich sił, jako stylista ubioru i wizerunku. Równie ciekawą opcją może być praca w agencjach reklamowych, gdzie będziesz odpowiedzialny za wizualną i graficzną stronę prezentowanych treści. Co więcej, idealnie sprawdzisz się podczas pracy w mediach, redakcjach czasopism i wydawnictwach. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub karierę zagraniczną. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich i tym samym zyskać ciekawe perspektywy zawodowe.

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

Komentarze (0)