Grafika studia II stopnia Łódź

Grafika studia II stopnia Łódź

Grafika studia II stopnia Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

grafika

Odkryj grafikę w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Grafika w Łodzi to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia II stopnia Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Filologia polska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia polska

Pokaż więcej
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Informatyka stosowana stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka stosowana

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek grafika w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku grafika powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów, których dokładną listę znajdziesz na oficjalnej stronie wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA?

 

Kierunek grafika w Łodzi skierowany jest do wszystkich pasjonatów sztuki, którzy chcieliby związać swoją zawodową przyszłość z jedną z podstawowych, obok malarstwa i rzeźby, sztuk plastycznych. Historia grafiki, jako dyscypliny artystycznej wiąże się z powstaniem drukarstwa i sięga aż XV wieku. Obecnie, w dobie nowoczesnych technologii, w grafice zaszło wiele zmian, które na zawsze zrewolucjonizowały tę dziedzinę. Dlatego też profesjonalni graficy powinni mieć wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych nauk oraz kompleksowe przygotowanie zawodowe, co zapewnia im kierunek grafika w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia artystyczne będą osoby o dużym poczuciu estetyki i dużych zdolnościach plastycznych, technicznych i manualnych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą kreatywną, a określenie „artystyczna dusza” idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia artystyczne znajdują się w ofertach wielu polskich ośrodków akademickich, także w Łodzi. W dziale poniżej zamieszczono aktualną listę łódzkich uczelni, na których zrealizujesz kierunek grafika.

Program nauczania na kierunku grafika został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia magisterskie będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę teoretyczną oraz wykształcić cenne umiejętności praktyczne. Jako student zagłębisz się w meandry:

 • historii sztuki 
 • grafiki artystycznej
 • grafiki użytkowej

 

Co więcej, nauczysz się technik projektowania i zastosowania nowoczesnych programów komputerowych w pracy grafika. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, czy pracy zespołowej, co z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy z klientem.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Grafika w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite studia magisterskie).

Studia na kierunku grafika można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Ta ostatnia opcja jest skierowana do absolwentów szkół wyższych, którym zależy na rozwijaniu swojej wiedzy i zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych. W tym przypadku, nauka trwa dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł magistra, dzięki któremu zyskasz stabilną pozycję na rynku pracy.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA?

Uczelnie w Łodzi, dzięki innowacyjnym programom nauczania dopasowanym do realiów współczesnego rynku pracy, kształcą specjalistów, którzy mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych. Dlatego też, po ukończeniu kierunku grafika, z powodzeniem odnajdziesz się w wielu prężnie rozwijających się branżach.

Przede wszystkim, będziesz mógł wykonywać zawód grafika komputerowego oraz projektanta. Równie ciekawą opcją może być praca w agencjach reklamowych i działach PR. Abiturienci często decydują się na pracę w instytucjach kultury, między innymi w:

 • domach kultury
 • muzeach
 • galeriach sztuki

 

Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz pracując w mediach, redakcjach czasopism czy wydawnictwach, gdzie będziesz odpowiedzialny za szatę graficzną. Dzięki znajomości języka obcego znajdziesz zatrudnienie na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku Grafika (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (studia II stopnia) w Łodzi

 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)