Architektura wnętrz studia I stopnia - Wrocław

Architektura wnętrz studia I stopnia - Wrocław

Architektura wnętrz studia I stopnia - Wrocław

Studia I stopnia we Wrocławiu

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz we Wrocławiu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu?

Rekrutacja na studia architektoniczne jest złożona. Oczywiście musisz zdać obowiązkowe przedmioty maturalne. Najistotniejszy jest jednak egzamin wstępny.

W pierwszym etapie kandydaci przedstawiają w formie elektronicznej portfolio prac plastycznych (minimum dziesięć, maksymalnie dwadzieścia prac). Następnie podejdziesz do egzaminu praktycznego z rysunku i malarstwa. Ostatni etap odnosi się do zadania specjalistycznego, które wiąże się z prezentacją i omówieniem zadań realizowanych w trakcie sprawdzianów specjalistycznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Architektura wnętrz to idealny kierunek dla osób kreatywnych, które mają smykałkę do projektowania i odznaczają się wysokim poczuciem estetyzmu. Będziesz mógł/mogła zająć się nie tylko architekturą wnętrz, ale i wzornictwem przemysłowym, a najważniejsze umiejętności, które nabędziesz, a także będziesz mógł/mogła rozwijać, sprowadzają się do tworzenia oraz wizualizacji indywidualnych koncepcji.

Studia architektoniczne we Wrocławiu w ramach architektury wnętrz skupiają się na pięknym i funkcjonalnym urządzaniu wnętrz różnego rodzaju. Wrażliwość plastyczna, wyobraźnia, kreatywność inwencji to najważniejsze punkty, o których rozwój musisz zadbać. Ważne są także umiejętności manualne i rysunkowe oraz znajomość najnowszych technologii, które mogą być niezwykle cenną pomocą w przypadku tworzenia innowacyjnych projektów.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 2 lat do 2,5 roku. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak architektura wnętrz są skierowane dla osób, które pragną pracować zawodowo jako projektanci wnętrz. Tego typu kierunek umożliwi zdobycie potrzebnych umiejętności plastycznych, które są niezbędne w przypadku projektowania i aranżacji wnętrz różnego typu. Program kształcenia wypełniony jest przedmiotami nie tylko technicznymi, ale i artystycznymi. Studenci uczęszczają na zajęcia z:

 • rysunku
 • malarstwa
 • rzeźby
 • historii sztuki
 • rysunku technicznego 
 • ergonomii
 • budownictwa
 • podstaw projektowania mebli
 • modelowania kreatywnego przestrzeni

 

Siatka zajęć wypełniona jest przedmiotami obligatoryjnymi, ale także specjalizacyjnymi. Studenci niejednokrotnie muszą przygotowywać praca projektowe, a także biorą udział w plenerach artystycznych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia).

Studia we Wrocławiu na kierunku architektura wnętrz realizowane są w ramach dwóch dopełniających się ideowo i programowo cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata i kończą się egzaminem w postaci artystycznej pracy projektowej. Dyplom licencjata umożliwia kontynuowanie kształcenia na studiach magisterskich (drugiego stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu pozwala studentom podejmować różne wyzwania projektowe, co oznacza, że przeprowadzają oni projekt od koncepcji do projektu wstępnego, a następnie prowadzą do jego realizacji, dzięki umiejętności opracowywania projektu realizacyjnego z odpowiednią dokumentacją techniczną. Kontrolują i nadzorują także kolejne etapy prowadzące do realizacji projektu. Absolwenci dzięki interdyscyplinarnemu wykształceniu nie boją się korzystać z nowoczesnych materiałów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Absolwenci architektury wnętrz z powodzeniem zatrudniani są w

 • pracowniach architektonicznych i projektowych
 • przedsiębiorstwach specjalizujących się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz
 • prywatnych agencjach projektowych
 • muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych
 • studiach promocji i reklamy wizualnej
 • agencjach designerskich
 • studiach architektury wnętrz

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia I stopnia) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia I stopnia) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Kierunki architektura i budownictwo w mieście Wrocławiu

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)