Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Nie ulega wątpliwości fakt, że współczesny wymiar sprawiedliwości potrzebuje merytorycznego wsparcia administracyjnego w celu usprawnienia działania organów ścigania oraz sądownictwa. Takie propozycje kształcenia, jak administracja w wymiarze sprawiedliwości, zawierają w sobie interdyscyplinarny program, który niewątpliwie zainteresuje wiele osób.
W trakcie edukacji poznasz zasady funkcjonowania sądów powszechnych, prokuratury oraz jednostek administracyjnych, będziesz przygotowany do przygotowywania pism procesowych, a ponadto uzyskasz praktyczne umiejętności, odnoszące się do działalności radcowskiej, prokuratorskiej oraz notarialnej. Co więcej, wzbogacisz posiadane kompetencje interpersonalne, niezwykle cenione na arenie prawniczej i administracyjnej.W programie zajęć znajdują się przedmioty takie jak: procedury karne, procedury cywilne, etyka w wymiarze sprawiedliwości.
Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu edukacji na administracji w wymiarze sprawiedliwości? Zatrudnienie znajdziesz w sekretariatach sądów rejonowych, kancelariach adwokackich na stanowisku doradcy lub asystenta, jako protokolant sądowy lub inspektor w sądzie okręgowym.
Studia na administracji w wymiarze sprawiedliwości umożliwiają studentom poznanie m.in.: sposób funkcjonowania sądów powszechnych i administracyjnych oraz prokuratury; specyfikę procedur karnych, cywilnych i sądowo-administracyjnych; sposób działania europejskich sądów; zasady sporządzania pism procesowych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: działalności adwokatury, radców prawnych i notariatu czy procedurom ochrony danych osobowych i informacji niejawnych.
W programie studiów na administracji w wymiarze sprawiedliwości znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach, które wymagają znajomości m.in.: przepisów prawnych regulujących funkcjonowanie administracji publicznej, sądów lub pozostałych organów wymiaru sprawiedliwości; specyfiki procedur postępowania przed polskimi i europejskimi sądami; zasad sporządzania pism procesowych.
Absolwenci administracji w wymiarze sprawiedliwości są gotowi do podjęcia pracy np. na stanowisku protokolanta sądowego, inspektora w sekretariacie sądu rejonowego lub okręgowego, specjalisty ds. obsługi w kancelarii czy asystenta prawnika. Ponadto kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są cenione również m.in. w jednostkach administracji rządowej i samorządowej czy w biurach doradczych.
Absolwent administracja w wymiarze sprawiedliwości może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administracja w wymiarze sprawiedliwości to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku administracja.
Absolwenci administracji mogą związać swoją karierę zawodową m.in. z analizą danych, zarządzaniem informacją, organizacją pracy urzędów, projektowaniem strategii polityk organizacji lub państwa czy zarządzaniem finansami i informacją w sektorze prywatnym lub publicznym. Osoby, które ukończyły administrację, mogą również podjąć pracę na stanowisku np. doradczym, kierowniczym lub związanym z audytem i kontrolą wewnętrzną.
Osoby, które ukończyły studia na administracji, odnajdą się np. w urzędach, korporacjach, instytucjach publicznych i międzynarodowych, polityce, przedsiębiorstwach, bankach czy firmach ubezpieczeniowych. Ponadto absolwenci tego kierunku studiów są również przygotowani do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej lub pełnienia usług doradczych w zakresie m.in. prawa, podatków, nieruchomości.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu