Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dziś coraz częściej dostrzegamy, że największe znaczenie podczas zawodowego rozwoju mają przede wszystkim umiejętności, które podparte są na stabilnych podstawach teoretycznych. Dostrzegają to także warszawskie ośrodki akademickie i stwarzają one takie propozycje kształcenia, gwarantujące przede wszystkim konkretny fach w ręku. Jedną z nich jest chociażby budowa i serwisowanie samochodów.
To oferta dydaktyczna stworzona przede wszystkim z myślą o osobach, które chciałyby w przyszłości pracować w sektorze motoryzacyjnym. Podczas wszystkich semestrów kształcenia odnajdą one w siatce programowej między innymi przedmioty takie jak: diagnostyka samochodów, teoria ruchu samochodów, budowa pojazdów, serwisowanie i zaplecze techniczne samochodów, czy systemy pomiarów geometrycznych pojazdów.
Studenci poznawać będą również zasady działania samochodów hybrydowych i elektrycznych. Ich zakres kompetencji obejmować będzie również konstruowanie, produkcję, naprawę, czy diagnostykę wszelkich pojazdów samochodowych. Po ukończeniu kształcenia absolwenci nie powinni narzekać na brak ofert atrakcyjnego zatrudnienia w przemyśle motoryzacyjnym.
Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn
Studenci budowy i serwisowania samochodów szkolą się w zakresie m.in.: tworzenia i serwisowania pojazdów - w trakcie zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które niezbędne są m.in. do: konstruowania, produkowania, naprawy, diagnostyki czy bieżącej obsługi pojazdów samochodowych. Absolwenci tej ścieżki kształcenia znają np. zasady działania i budowę samochodów elektrycznych lub hybrydowych czy podstawy teorii ruchu samochodów oraz rozumieją zasady eksploatacji samochodów.
Studia na budowie i serwisowaniu samochodów umożliwiają studentom zdobycie wiedzy również w zakresie np.: ekologii, materiałoznawstwa, mechaniki, ekonomii, elektrotechniki i elektroniki, metrologii czy podstaw zarządzania. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: automatyzacji i robotyzacji produkcji; bezpieczeństwu stanowisk pracy; zarządzaniu jakością w produkcji; wytrzymałości materiałów czy podstawom eksploatacji maszyn.
W programie studiów na budowie i serwisowaniu samochodów znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: budowy, zastosowania i sposobu działania lub metod serwisowania pojazdów; specyfiki zaplecza technicznego samochodów; nowoczesnych narzędzi technologicznych i informatycznych stosowanych np. w logistyce, transporcie i serwisowaniu samochodów.
Absolwenci budowy i serwisowania samochodów mogą liczyć na zatrudnienie np. w: zakładach produkujących pojazdy samochodowe; salonach i warsztatach samochodowych; przedsiębiorstwach transportowych; firmach prowadzących obsługę flot pojazdów. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług logistycznych, transportowych lub związanych z budową i serwisowaniem pojazdów samochodowych.
Absolwent budowy i serwisowania samochodów może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Budowa i serwisowanie samochodów to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn.
Studenci mechaniki i budowy maszyn zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które niezbędne są m.in. do: budowania, wytwarzania i eksploatacji różnorodnych maszyn. W trakcie zajęć uczestnicy poznają np.: zasady mechaniki i projektowania, a także pracują z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. W zależności od wybranej specjalności, osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, wyróżniają się wiedzą w zakresie np.: przemysłu technologicznego, komputerowego lub samochodowego.
Absolwenci mechaniki i budowy maszyn mogą szukać zatrudnienia np. w: przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w firmach wytwarzających maszyny; przedsiębiorstwach usługowych, które wykorzystują maszyny w procesie świadczenia usług; przedsiębiorstwach handlowych, które zajmują się sprzedażą maszyn i udostępnianiem ich na zasadach wynajmu; jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych; jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów; jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych, wymagających wiedzy technicznej.
Dowiedz się więcej: mechanika i budowa maszyn studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie