Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dziś coraz częściej rozumiemy, że ważniejsza od makijażu jest piękna i zdrowa cera. Warto zadbać o jej kondycję i skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy pomogą nam w rytuałach pielęgnacyjnych. Jeśli i ciebie od zawsze interesują aspekty związane z dbaniem o cerę i skórę, to śmiało możesz wybrać propozycję kształcenia, jaką jest kosmetologia medyczna.
Jej studenci otrzymają pogłębione wykształcenie, dzięki czemu będą oni mogli cieszyć się w przyszłości dużym zaufaniem wśród klientów. Wśród przedmiotów odnajdą oni zatem przykładowo: anatomię i fizjologię człowieka, fizjoterapię i masaż, recepturę kosmetyczną, podstawy onkologii z elementami onkologii skóry, czy dermatologię estetyczną.
Najważniejsze jest to, by umiejętności kosmetologów związane z technikami pielęgnacyjnymi szły w parze z pogłębioną wiedzą kierunkową. Takie doskonałe wykształcenie pozwoli na szybki rozwój zawodowy w przyszłości. Na abiturientów kosmetologii medycznej będą czekać salony pielęgnacyjne, czy ośrodki SPA & wellness. Ta propozycja kształcenia to także idealna możliwość, by założyć w przyszłości własną działalność gospodarczą z zakresu świadczenia usług kosmetycznych i pielęgnacyjnych.
Studenci kosmetologii medycznej poznają m.in.: oznaki starzenia się skóry oraz metody spowalniania tego zjawiska; techniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających; sposoby właściwej pielęgnacji zdrowia i urody; wagę aktywności fizycznej w życiu człowieka; normy racjonalnego żywienia. Studia na tej ścieżce kształcenia poświęcone są również np.: zasadom bezpieczeństwa regulującym produkcję kosmetyków; sposobom ustalania parametrów składników znajdujących się w danych kosmetykach; wykonywaniu form kosmetycznych.
Kosmetologia medyczna pozwala studentom poznać m.in.: najnowsze technologie wykorzystywane w kosmetologii; techniki służące niwelowaniu zmian oraz defektów skóry; podstawy chemii kosmetycznej; aspekty prawne prowadzenia działalności i wykonywania usług; zasady analizy kolorystycznej; zastosowanie technik fizjoterapeutycznych i masażów.
W programie studiów na kosmetologii medycznej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad współpracy kosmetologa z lekarzami specjalistami; zależności występujących między chorobami skóry a innymi schorzeniami; wpływu sposobu życia człowieka na jego zdrowie i urodę.
Absolwenci kosmetologii medycznej mogą liczyć na zatrudnienie np. w gabinetach dermatologii estetycznej czy w sektorze przemysłu odpowiedzialnego za produkcję i dystrybucję kosmetyków. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są przygotowane także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie m.in.: pełnienia usług kosmetycznych.
Absolwent kosmetologii medycznej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Kosmetologia medyczna to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.
Studenci kosmetologii rozwijają swoje zdolności z zakresu m.in. prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania, biomechaniki czy przeprowadzania oceny funkcjonowania układu krążenia. Uczelnie w Warszawie oferują studentom kosmetologii także możliwość wybrania ścieżki kształcenia poświęcone wizażowi i charakteryzacji lub kreowaniu wizerunku – w trakcie zajęć uczestnicy rozwijają swoje zdolności artystyczne oraz zmysł estetyczny. Absolwenci tego kierunku zajmują się m.in. stylizacją ubioru, makijażem czy autoprezentacją, a także pełnieniem usług pielęgnacyjnych lub leczniczych.
Absolwenci kosmetologii mogą aplikować na stanowiska np. doradcze, eksperckie lub związane m.in. z pełnieniem usług leczniczych, pielęgnacyjnych, relaksujących lub upiększających w zakresie kosmetologii. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozwijać swoją karierę zawodową w zakresie m.in.: wizażu i kreowania wizerunku, charakteryzacji, masażu, rehabilitacji, podologii, produkcji kosmetyków czy dystrybucji produktów kosmetycznych, współpracy ze specjalistami różnych dziedzin (np. z dermatologiem, chirurgiem estetycznym).
Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie