Pedagogika resocjalizacyjna

Pedagogika resocjalizacyjna

Pedagogika resocjalizacyjna

Studia w Warszawie

pedagogika resocjalizacyjna

Odkryj studia pedagogika resocjalizacyjna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Pedagogika resocjalizacyjna studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Pedagogika resocjalizacyjna to studia, które mogą przynosić zawodową satysfakcję, powinny być jednak wybierane przez osoby, które czują powołanie do wykonywania tego trudnego zawodu. Zanim je wybierzesz, przeanalizuj swoje indywidualne predyspozycje. Twoje szczególne zainteresowania zawodowe powinny dotyczyć dawania wsparcia i pomocy osobom, które nie otrzymały należytych szans rozwojowych i edukacyjnych.

Pedagogika resocjalizacyjna koncentruje się bowiem na człowieku, który wymaga profesjonalnego wsparcia w pokonywaniu różnorodnych trudności. Kształcenie wyposaży cię w pakiet unikalnych kwalifikacji, dzięki którym będziesz wiedział, jak powinno wyglądać to szczególne wsparcie. W programie znajdują się przedmioty takie jak: przestępczość i postępowanie w sprawach nieletnich, diagnoza zaburzeń osobowości, prawa nieletnich w procesie wychowania i resocjalizacji.

Nie powinno mieć ono bowiem charakteru intuicyjnego. Powinna towarzyszyć mu oczywiście pogłębiona wiedza pedagogiczna i resocjalizacyjna. Po ukończeniu studiów będziesz mógł rozwijać swoją karierę w różnorodnych ośrodkach pomocy społecznych, instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, czy miejscach takich jak domy poprawcze.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Pedagogika resocjalizacyjna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Studia na pedagogice resocjalizacyjnej pozwalają studentom zdobyć wiedzę i umiejętności, które niezbędne są np. do pracy z osobami nieprzystosowanymi społecznie lub zagrożonymi nieprzystosowaniem społecznym. Dziki wieloaspektowemu wykształceniu absolwenci tej ścieżki kształcenia są gotowi do niesienia wsparcia zarówno dzieciom, jak i młodzieży czy dorosłym. Pedagogika resocjalizacyjna szkoli studentów w zakresie np. diagnozowania, projektowania, organizowania i realizowania procesu wychowania, resocjalizacji i wspomagania procesu nauczania.

W programie pedagogiki resocjalizacyjnej znajdują się przedmioty poświęcone np.: metodom, formom i treściom efektywnych środków dydaktycznych; prawom regulującym funkcjonowanie ludzi w różnym wieku; zasadom bezpieczeństwa i higieny pracy w placówkach edukacyjnych, wychowawczych, profilaktycznych i resocjalizacyjnych; procesom komunikowania interpersonalnego i społecznego; złożonym i nietypowym procesom i zjawiskom pedagogicznym; fundamentalnym dylematom współczesnej cywilizacji.

W programie studiów na pedagogice resocjalizacyjnej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Przestępczość i postępowanie w sprawach nieletnich
  • Diagnoza zaburzeń w przystosowaniu społecznym
  • Profilaktyka społeczna
  • Praca socjalna z elementami polityki społecznej
  • Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – diagnoza i wsparcie
  • Diagnoza zaburzeń osobowości
  • Metodyka oddziaływań resocjalizacyjnych
  • Metodyka nauczania osób nieprzystosowanych społecznie
  • Prawa nieletnich w procesie wychowania i resocjalizacji
  • Metodyka oddziaływań kuratora sądowego

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: roli pedagoga w modelowaniu postaw i zachowań uczniów lub wychowanków; prawnych i ekonomicznych podstaw funkcjonowania systemu oświaty i systemu oddziaływań resocjalizacyjnych; koncepcji profilaktyki społecznej i resocjalizacyjnej.

Absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej są gotowi m.in. do podejmowania działań wychowawczych, których celem jest motywowanie wychowanków do nauki i pracy nad sobą oraz do świadomego podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą pełnić rolę np. pedagoga resocjalizacyjnego w dowolnym ośrodku wychowawczym, edukacyjnym, pomocowym lub kulturalnym. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów do samodzielnego prowadzenia np. działalności doradczej lub opiekuńczej.

Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • ośrodki wychowawcze
  • ośrodki edukacyjne i naukowe
  • instytucje kultury
  • domy opieki społecznej
  • zakład poprawczy/więzienny
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Pedagogika resocjalizacyjna to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku pedagogika.

 

Pedagogika studia w Warszawie

Studenci pedagogiki poznają najważniejsze zagadnienia z dziedzin takich jak m.in.: socjologia, antropologia, filozofia, psychologia, prawo czy etyka. Dzięki temu absolwenci rozumieją charakter czynników wpływających na rozwój społeczno-kulturalny człowieka. W trakcie zajęć uczestnicy poszerzają swoją wiedzę w zakresie m.in. kultury i edukacji, dzięki czemu absolwenci pedagogiki mogą np. prowadzić efektywne zajęcia dydaktyczne.

Osoby, które ukończyły studia na pedagogice, mogą rozpocząć pracę w różnorodnych instytucjach związanych np. z niesieniem wsparcia rodzinom, jednostkom czy całym grupom. Praca pedagoga może mieć charakter prywatny lub publiczny, niektórzy specjaliści decydują się na współpracę charytatywną. Zdolności pedagogiczne cenione są m.in. w placówkach oświatowo-wychowawczych, fundacjach międzynarodowych czy ośrodkach pomocy społecznej. Ponadto absolwenci tego kierunku mogą rozwijać swoją karierę w dziedzinach związanych np. z sądownictwem, kryminalistyką, marketingiem czy kulturą.

Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)