Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia biznesu, rynku pracy i zarządzania to unikalna propozycja kształcenia. Pojawiła się ona w ofercie warszawskich szkół wyższych i stanowi niejako odpowiedź na aktualnie zapotrzebowanie gospodarcze. Dziś bowiem coraz częściej dostrzegamy, jak ważną rolę odgrywa w biznesie psychologia.
To właśnie dzięki niej możemy efektownie pracować z personelem, budować kampanie marketingowe oraz dbać o potrzeby klienta. Jeśli czujesz, że odnajdziesz się zatem w sektorze korporacyjnym, to będzie to propozycja idealna dla ciebie. Pamiętaj jedynie, że musi cechować cię wysoka komunikatywność. W siatce programowej odnajdziesz wiele interesujących przedmiotów, które będą mieć przede wszystkim wymiar praktyczny np.: psychologia rynku pracy i bezrobocia, podejmowanie decyzji menedżerskich, psychologiczne aspekty marketingu i sprzedaży.
Największe znaczenie będą mieć twoje kompetencje zawodowe. To dzięki nim będziesz wiedział, jak najlepiej wdrażać w życie nowe pomysły. Po ukończeniu kształcenia doskonale odnajdziesz się w różnorodnych strukturach korporacji, agencji reklamowych i marketingowych. Szczególnie czekać będą na ciebie działy HR i PR.
Studia na psychologii biznesu, rynku pracy i zarządzania są poświęcone m.in.: zastosowaniu psychologii w obszarze funkcjonowania organizacji i analizie zachowań człowieka w pracy; zarządzaniu przedsiębiorstwem lub instytucją; budowaniu strategii biznesowej organizacji; diagnostyce zmian na rynku pracy. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie np.: tworzenia psychologicznych interwencji stosowanych w strukturach organizacyjnych; projektowania procesów biznesowych; przywództwa, motywowania i zarządzania zespołami; zarządzania wiedzą, reklamą i sprzedażą lub podejmowania decyzji finansowych.
W programie znajdują się przedmioty poświęcone np.: sposobom analizy aktywności człowieka w środowisku zawodowym; strategiom zarządzania karierą; metodom rozwoju pracowników; regułom i prawom psychologicznym charakterystycznym dla różnych aktywności zawodowych; znaczeniu osobistego potencjału; komunikacji społecznej; metodom radzenia sobie ze stresem; technikom planowania i realizacji celów.
W programie studiów na psychologii biznesu, rynku pracy i zarządzania znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: psychologicznych aspektów kształtowania się współczesnego rynku pracy; mechanizmom psychologicznym związanym z postrzeganiem pieniądza; strategiom menedżerskim.
Osoby, które ukończyły studia na psychologii biznesu, rynku pracy i zarządzania, mogą liczyć na zatrudnienie np. w dowolnym przedsiębiorstwie, instytucji lub organizacji – zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Absolwenci tej ścieżki kształcenia wyróżniają się kompetencjami, które cenione są na stanowiskach m.in. kierowniczych, eksperckich, doradczych lub związanych z komunikacją w biznesie. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują ich do pracy w zawodzie doradcy zawodowego, psychoterapeuty lub trenera biznesu.
Absolwent psychologii biznesu, rynku pracy i zarządzania może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Psychologia biznesu, rynku pracy i zarządzania to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.
Studenci psychologii poszerzają swoją wiedzę z zakresu różnorodnych nauk społecznych, humanistycznych, a nawet ekonomicznych – w trakcie nauki zgłębią zagadnienia poświęcone m.in.: socjologii, zarządzaniu, etyce, filozofii czy prawu. Uczestnicy zajęć poznają także biomedyczne aspekty psychologicznego rozwoju człowieka. Osoby, które ukończyły psychologię, wyróżniają się również znajomością m.in. wpływu mediów na decyzje podejmowane przez człowieka oraz zastosowane psychologii w rozwoju kultury.
Absolwenci psychologii rozumieją indywidualne różnice występujące między pacjentami oraz klientami, a także stosują się do sprawdzonych trendów psychologicznych. Studenci tego kierunku poznają specjalistyczną terminologię stosowaną w profesjonalnym środowisku psychologicznym, dzięki czemu mogą oni prowadzić efektywną współpracę z lekarzami specjalistami. Ponadto kompetencje psychologów cenione są m.in. w: nowoczesnych przedsiębiorstwach, ośrodkach szkoleniowych czy instytucjach kultury.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie