Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia zwierząt to obecnie taka gałąź nauk psychologicznych, która cieszy się coraz większą popularnością. Dziś bowiem coraz częściej zależy nam, by nasi czworonożni przyjaciele dysponowali nie tylko doskonałą kondycją fizyczną, lecz także psychiczną. Niejednokrotnie możemy zaobserwować u zwierząt takie zachowania, które wskazują, że zmagają się one z problemami. Lęk, agresja, czy przesadna ruchliwość – jeśli nie potrafimy sobie z nimi poradzić, warto zgłosić się do specjalisty.
Psychologia zwierząt znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich i powinna być wybierana przez osoby, które czują powołanie do wykonywania tego zawodu. Studenci odnajdą w programie kształcenia szereg zajęć praktycznych. Można zaliczyć do nich chociażby: biologiczne mechanizmy zachowania się zwierząt, hodowle zamknięte, ogrody zoologiczne, behawiorystykę zwierząt, czy symptomatologię i fizjoterapię zwierząt.
Największe znaczenie będą mieć oczywiście umiejętności aktywnej pracy ze zwierzętami. To dzięki nim abiturienci będą mogli liczyć na aktywny rozwój zawodowy. Będą na nich czekać ogrody zoologiczne, schroniska, ośrodki szkolenia zwierząt, czy wszelkie kliniki, poradnie i gabinety terapii zwierząt.
Studenci psychologii zwierząt poznają m.in.: reakcje behawioralne i instynktowne zachowania zwierząt, a także ich źródła i mechanizmy ich występowania. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: neurologii i neuropsychologii zwierząt; potrzebom emocjonalnym zwierząt; związkom pomiędzy bodźcami a reakcjami u zwierząt; anatomii zwierząt; metodom oceny dobrostanu zwierząt; metodom pracy psychologa zwierząt.
Studia na psychologii zwierząt szkolą studentów w zakresie np. doradztwa i terapii behawioralnej czy rozpoznawania i różnicowania prawidłowych oraz nieprawidłowych zachowań zwierząt dzikich, hodowlanych i domowych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają m.in.: typy interakcji człowiek-zwierzę lub zwierzę-zwierzę; rodzaje terapii i sportów z udziałem zwierząt; podstawy psychologii uczenia, treningu i modyfikacji zachowań zwierząt; sposoby adaptacji behawioralnej i fizjologicznej zwierząt do środowiska.
W programie studiów na psychologii zwierząt znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: metodologii badań behawioralnych; zasad doradztwa behawioralnego; etycznych i prawnych aspektów badań na zwierzętach; biologicznych mechanizmów zachowania zwierząt.
Absolwenci psychologii zwierząt wyróżniają się specjalistyczną wiedzą oraz umiejętnościami, które szczególne zastosowanie odnajdują np. w: ogrodach zoologicznych, schroniskach i zakładach opieki dla zwierząt, pensjonatach dla zwierząt, klinikach, poradniach i gabinetach terapii zwierząt, ośrodkach szkolenia zwierząt, hodowlach zamkniętych, fermach hodowlanych czy hodowlach terapeutycznych i rezerwatach. Ponadto uczelnie w Warszawie, które oferują tę ścieżkę kształcenia, przygotowują absolwentów psychologii zwierząt do prowadzenia działalności np. doradczej.
Absolwent psychologii zwierząt może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Psychologia zwierząt to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.
Psychologia to dziedzina interdyscyplinarna, która poświęcona jest zagadnieniom charakterystycznym nie tylko dla np. socjologii, antropologii czy etyki, ale również dla zarządzania, biomedycyny czy marketingu. W trakcie studiów uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie m.in. pracy z dziećmi i młodzieżą, osobami chorymi lub mającymi problemy z prawidłowym funkcjonowaniem w środowisku społecznym. Absolwenci psychologii potrafią np. rozwiązywać konflikty o różnorodnym podłożu, a także skutecznie prowadzą negocjacje.
Absolwenci psychologii wyróżniają się interdyscyplinarnym przygotowaniem, które pozwala im podjąć pracę np. w środowisku klinicznym, poradniczym, wychowawczym, resocjalizacyjnym, edukacyjnym, socjalnym czy kulturalnym. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą aplikować na stanowisko np. psychologa, terapeuty, menedżera, nauczyciela, trenera, szkoleniowca, seksuologa, behawiorysty zwierzęcego czy specjalisty od marketingu i PR.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie