Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Regiony Europy to wszechstronna propozycja kształcenia, która pozwoli Ci zgłębić treści odnoszące się do polityki, kultury i gospodarki współczesnej Europy. Na kontynencie europejskim przebywają aktualnie nie tylko rodowici mieszkańcy, ale i ludzie z innych cywilizacji i części świata. Wielu dyskutuje o szansach i zagrożeniach integrującej się Europy za sprawą Unii Europejskiej. Różne wizje świata i sprzeczne interesy polityczne stają się przedmiotem nieustających dyskusji.
Studenci uczęszczają na takie zajęcia jak: dziedzictwo kulturowe Europy, Brexit i co dalej Europo?, imigranci a społeczeństwo – asymilacja, integracja, różnice kulturowe, europejskie oblicza postkolonializmu życiu społecznym, kulturze i sztuce. Kształcenie łączy nauki politologiczne, ekonomiczne, a nawet socjologiczne z kulturą i historią.
Abiturienci są zapoznani z funkcjonowaniem UE, polityką wspólnotową czy zasadami pozyskiwania funduszy europejskich. Zdobyte umiejętności i gruntownie opracowana wiedza umożliwia pracę w instytucjach rządowych, samorządowych i międzynarodowych, państwowych, prywatnych i międzynarodowych podmiotach gospodarczych.