Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Samorząd terytorialny to nic innego jak pewna forma administracji publicznej. Samorządem terytorialnym można nazwać organizację społeczności lokalnej, w której mieszkańcy tworzą wspólnotę. W praktyce oznacza to, że wciąż potrzebni są urzędnicy, którzy będą wiedzieli, jak najlepiej zarządzać tego typu strukturami. Jeśli i ty chciałbyś w przyszłości zajmować się szeroko rozumianą działalnością urzędniczą, wybierz właśnie tę propozycję.
Studenci odnajdą w siatce programowej wiele różnorodnych przedmiotów. Można zaliczyć do nich przykładowo: samorząd terytorialny w UE, ustrój samorządu terytorialnego w Polsce, czy finanse publiczne i samorządowe krajów UE. Warto podkreślić, że studenci otrzymają pogłębioną wiedzę, która obejmować będzie interdyscyplinarne zagadnienia związane z prawem, finansami, czy zarządzaniem.
Najważniejsze znaczenie w pracy urzędniczej mają jednak kompetencje zawodowe. To one bowiem pozwolą absolwentom na prowadzenie szeroko rozumianej działalności organizatorskiej i administracyjnej. Do podstawowych miejsc pracy abiturientów można zaliczyć wszelkie urzędy gminy, czy urzędy wojewódzkie.