Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Stosowana psychologia społeczna to ścieżka kształcenia obejmująca psychologię społeczną i środowiskową, a także międzykulturową oraz polityczną. Studia te będą idealną propozycją dla osób interesujących się analizą badań społecznych, przywództwem, agresją, komunikacją, negocjacją oraz mediacją.
Studenci nabędą między innymi umiejętności pomocnych w rozpoznawaniu potrzeb oraz problemów społecznych, animowaniu aktywności społecznej oraz obywatelskiej, także będą potrafili rozwiązywać problemy i konflikty i zapobiegać zjawiskom patologii społecznej. Ta ścieżka kształcenia oprócz teoretycznej i praktycznej wiedzy psychologicznej uczy także umiejętności projektowania i monitorowania kampanii społecznych. W programie nauczania znajdują się m.in. przedmioty takie jak: bliskie związki interpersonalne, wpływ społeczny, zachowania organizacyjne.
Absolwent studiów posiadać będzie merytoryczną i metodologiczną wiedze między innymi na temat badań oraz teorii wyjaśniających zachowania poszczególnych jednostek, jak i grup społecznych. Ekspert w zakresie stosowanej psychologii społecznej posiada również umiejętności podejmowania skutecznej interwencji oraz stosowania narzędzi diagnozy psychologicznej.
Specjalności na kierunku psychologia
Stosowana psychologia społeczna poświęcona jest m.in.: analizie różnorodnych zjawisk społecznych w ujęciu psychologicznym rozpoznawaniu potrzeb i problemów społeczności; metodom pracy z grupami oraz sposobom zarządzania nimi lub wspierania ich rozwoju. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie np. projektowania i podejmowania działań psychologicznych dla dobra wspólnoty i oceny jej efektywności.
Studia na stosowanej psychologii społecznej są podzielone na trzy moduły, które omawiają kolejno problematykę dotyczącą: psychologii zjawisk społecznych, kompetencji psychologa społecznego czy psychologii społecznej w praktyce. Absolwenci tej ścieżki kształcenia wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są m.in. do diagnozowania, edukowania oraz organizowania życia w określonych grupach społecznych.
W programie studiów na stosowanej psychologii społecznej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania zasad psychologii w projektowaniu i monitorowaniu kampanii społecznych; roli psychologa w rozwoju grup społecznych; zasad pracy z grupami i indywidualnymi jednostkami w zakresie rozwiązywania problemów natury społecznej.
Stosowana psychologia społeczna umożliwia absolwentom podjęcie pracy np. w stowarzyszeniach, fundacjach, korporacjach, agencjach medialnych i reklamowych, instytucjach badawczych, firmach doradczych i szkoleniowych czy placówkach organizujących inicjatywy społeczne. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są przygotowane do samodzielnego prowadzenia działań wspierających rozwój społeczeństwa.
Absolwent stosowanej psychologii społecznej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Stosowana psychologia społeczna to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.
Studenci psychologii w trakcie nauki rozwijają m.in. cenne umiejętności komunikacyjne, które niezbędne są np. do prowadzenia działań doradczych, diagnozowania zaburzeń emocjonalnych, leczenia osób zmagających się z chorobami psychicznymi, oceniania motywacji i możliwości pracowników, budowania efektywnych kampanii marketingowych. Uczestnicy zajęć poznają zarówno biomedyczne podstawy ludzkiego zachowania, jak i wpływające na nie czynniki społeczne czy kulturowe.
Studia w Warszawie oferują studentom psychologii wiele możliwości rozwoju w ramach różnych ścieżek kształcenia. Dzięki temu studenci mogą rozwijać się w zakresie np.: psychologii klinicznej, rodzinnej i społecznej czy psychologii sportu, zwierząt lub reklamy i mediów. Absolwenci tego kierunku studiów są cenionymi pracownikami m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach i korporacjach, klinikach i szpitalach, poradniach rodzinnych czy instytucjach kultury.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie