Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Współcześnie dbamy nieustająco o rozwój infrastruktury przestrzeni nie tylko miejskiej, lecz także wiejskiej. Jest to niejako jeden z najważniejszych wyznaczników cywilizacyjnego rozwoju – fakt, że chcemy doskonalić nasze środowisko. W praktyce oznacza to nieustanne zapotrzebowanie na specjalistów z właśnie tego obszaru.
Jeśli chcesz być jednym z nich, rozważ propozycję, która znalazła się w ofercie krakowskich ośrodków akademickich – są nią mosty i budowle podziemne. Dzięki kształceniu o tym profilu będziesz mieć szansę na wyspecjalizowanie swoich kwalifikacji. W siatce programowej odnajdziesz między innymi przedmioty takie jak: podpory mostów, hydraulika koryt otwartych, technologia robót mostowych, tunele i przejścia podziemne, utrzymanie i remonty mostów, mosty metalowe i zespolone, mosty betonowe.
Współczesny rozwój cywilizacyjny sprawia, że inżynierowie to obecnie jedna z najbardziej pożądanych grup zawodowych na aktualnym rynku zatrudnienia. Mogą oni znaleźć pracę we wszelkich przedsiębiorstwach budowlanych o międzynarodowym zasięgu, biurach projektowych, czy inspektoratach budowlanych.
Studenci ścieżki kształcenia mosty i budowle podziemne uczą się m.in. tego, w jaki sposób projektować oraz wznosić obiekty mostowe. W programie znajdują się przedmioty poświęcone np.: mostom,wiaduktom, estakadom, przepustom, półmostom, galeriom czy tunelom. Uczestnicy zajęć analizują również społeczne, ekonomiczne i ekologiczne aspekty budownictwa.
Studia na mostach i budowlach podziemnych pozwalają studentom poznać m.in.: nowoczesne metody wspomagania komputerowego; rodzaje tradycyjnych i nowych materiałów stosowanych w mostownictwie; trendy w technologii budowy mostów; problematykę estetyki i trwałości obiektów mostowych; wybrane zagadnienia z zakresu budowy dróg, ulic i autostrad czy podstawy hydrauliki i hydrologii.
W programie studiów na mostach i budowlach podziemnych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Krakowie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: rodzajów budowli podziemnych oraz mostów; zasad projektowania i wznoszenia budowli podziemnych; narzędzi i technik stosowanych we współczesnym mostownictwie.
Absolwenci mostów i budowli podziemnych mogą liczyć na zatrudnienie np. w firmach odpowiedzialnych za projektowanie, wznoszenie lub modernizację obiektów mostowych i podziemnych. Kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są cenione zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku.
Absolwent mostów i budowli podziemnych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
mosty i budowle podziemne to ścieżka kształcenia, którą w Krakowie można studiować w ramach kierunku budownictwo.
Studenci budownictwa poznają m.in.: przepisy prawa budowlanego; metody sporządzania dokumentacji i kosztorysów inwestycji budowlanych; zasad zarządzania realizacją projektów budowlanych; rodzaje oraz zastosowanie materiałów i technologii budowlanych; sposoby nadzorowania robót i konstrukcji budowlanych; zasady BHP obowiązujące w obszarze budownictwa.
Absolwenci tego kierunku studiów są kompleksowo przygotowani do tego, by ubiegać się o specjalistyczne uprawnienia w obszarze budownictwa. Po spełnieniu odpowiednich warunków osoby te mogą liczyć na zatrudnienie np. na stanowisku kierownika, konstruktora, projektanta, wykonawcy czy rzeczoznawcy w przedsiębiorstwie budowlanym, zespole projektowym lub jednostce administracyjnej odpowiedzialnej za zarządzanie nieruchomościami.
Dowiedz się więcej: budownictwo studia w Krakowie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Krakowie